Соціально-економічна довідка

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Підгайцівська сільська рада у складі сіл Стумівка, Крупа та Підгайці (Центр) діяла з часів 2 Світової війни до початку процесів децентралізації в країні.

На вимогу реформи місцевого самоврядування, а саме добровільного об"єднання, у 2018 році до складу Підгайцівської сільської ради входить Лищенська, а у січні 2020 року - приєднується Романівська сільська рада, згідно Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 708-р затверджено в складі Підгайцівської ОТГ Борохівську (Ківерцівський район), Звірівську (Ківерцівський район), Липинську, Піддубцівську, Хорлупівську (Ківерцівський район) територіальні громади.

До складу громади входять 20 населених пунктів: Підгайці - центр, Борохів, Ботин, Верхівка, Веснянка, Вишнів, Воротнів, Гаразджа, Діброва, Звірів, Крупа, Липини, Лище, Новокотів, Олександрія, Пальче, Піддубці, Романів, Струмівка, Хорлупи.

23 грудня 2018 року відбулися перші вибори голови і двадцяти шести депутатів. 22 грудня 2019 року відбулися довибори депутатів Підгайцівської сільської ради в зв'язку з приєднанням Романівської сільської ради. 25 жовтня 2020 року відбулися вибори Підгайцівського сільського голови та 26 депутатів Підгайцівської сільської ради VIII скликання.

ОСВІТА

Дошкільна освіта. На території громади функціонує 10 дошкільних навчальних закладів в с.Підгайці, с.Лище, с.Романів, Борохів, Вишнів, Звірів, Липини, Пальче, Піддубці, Хорлупи, Крупа, школа – садок в с. Пальче, які обслуговують 675 дітей.

Система освіти сільської ради являє собою сучасну сталу мережу освітніх закладів у кількості 12 одиниць, що задовольняють освітні потреби більше 2707 осіб, серед них Підгайцівський НВК ЗОШ І-ІІІ ст. є найбільшою сільською школою у Волинській області, адже в її стінах здобуває освіту 951 учень. В центральній садибі функціонує інклюзивно – ресурсний центр, для дітей з різними вадами віком від 2-х до 16 років.

КУЛЬТУРА

Працює 14 закладів культури, при яких функціонують 26 формувань: 13 вокально – хорових, з яких один має звання «зразковий»; 2 музично –інструментальних; 3 театральних; 2 хореографічних дитячі із званням «зразковий»; 6 фольклорних.

На території сільської ради сформована структура бібліотечної системи у вигляді центральної публічної бібліотеки та 14 бібліотек – філій, загальний книжковий фонд яких налічує 62 000 книг.

ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я

Систему охорони здоров’я в громаді представляє комунальне некомерційне підприємство «Луцька центральна районна лікарня» Підгайцівської сільської ради» та «Підгайцівський центр первинної медико – санітарної допомоги Підгайцівської сільської ради» з відповідною структурою: 4 амбулаторії та 13 (ФП, ФАПів), що пропорційно розміщені в старостинських округах.

УСТАНОВИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВО

На території Підгайцівської громади розміщуються та здійснюють діяльність: Регіональний сервісний центр МВС у Волинській області; підрозділ Ягодинської митниці - митний пост «Луцьк»; поліцейська дільниця (результат участі в проекті aisitap: «Шериф для громади»); Метеорологічна станція; комунальне підприємство при Підгайцівській сільській раді; 3 великі промислові підприємства,  у тому числі з іноземними інвестиціями, найбільшими є: СП ТОВ «Модерн – Експо», та більше 140  юридичних осіб - підприємств, найбільші з них з іноземними інвестиціями ТзОВ «Мінмат Ревербері» та ТзОВ «Шинака – Україна», а також «Тигрес» та «Епіцентр –К». Також :

- близько 2534 фізичних осіб-підприємців,

- близько 118 закладів торгівлі і харчування;

- більше 20 закладів ресторанного  господарства;

- близько 30 сільськогосподарських / фермерських господарств;

- близько 7663 особистих селянських господарств;

- ДП «Ківерцівське ЛГ» - Воротнівське та Звірівське лісництва;

- 12 автозаправок.

ЦЕНТР НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ

04 січня 2020 року Підгайцівською сільською радою прийнято декларацію про наміри щодо створення ЦНАП, як правонаступника Липинської сільської ради – учасника Фази впровадження «Напряму з покращення якості надання адміністративних послуг для населення Програми «ULEAD з Європою», що фінансується ЄС та його членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією і реалізується на замовлення Шведського агентства міжнародного розвитку (Sidа). Згідно технічного завдання було визначено структуру ЦНАПу у вигляді Центрального офісу в с.Липини, територіального підрозділу в с.Підгайці, 6 віддалених робочих місць в кожному старостинському окрузі та 1 місце для самообслуговування.

Організація центру надання адміністративних послуг дасть можливість отримувати близько 170 адміністративних послуг.

ДЕМОГРАФІЧНА СИТУАЦІЯ в громаді характеризується сталою кількістю населення. На фоні загальнодержавного та районного зменшення кількості жителів, в Підгайцівській громаді спостерігається невеликий щорічний приріст. Населення громади станом на 01.01.2021 р. становило 20.57 тис. осіб.

Підгайцівська територіальна громада бачить свій розвиток як самостійної громади зі стійкою та збалансованою економікою, активним і взаємовідповідальним громадянським суспільством, комфортним сільським середовищем, яке б забезпечувало високий рівень життя населення та сприятливих умов для суспільної та господарської діяльності.