Волинський РЕЦ інформує

Згідно статті  32 Закону  України від 09.07.2010 року № 2480-VI «Про  землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об’єктів”  та  п.8  «Правил охорони електричних мереж» в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі, трансформаторних  підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв з метою її захисту і захисту населення від  нещасних випадків забороняється виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їх пошкодження, а саме:

• перебувати стороннім особам на території і в приміщеннях трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів  і пристроїв, відчиняти двері й люки цих споруд, здійснювати самовільне переключення електричних апаратів та  під’єднання до електричних  мереж;
  • накидати на струмопровідні частини об’єктів електричних мереж і  наближати до  них сторонні  предмети, підніматися на опори повітряних ліній електропередачі,  електрообладнання трансформаторних  підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, демонтувати їх елементи;
  • будувати житлові, громадські, дачні будівлі та інші споруди;
  • розміщати  споруди іншого призначення на меншій відстані від елементів електричних мереж, ніж встановлена  нормами;
  • складати добрива, корми, дрова, скиртувати  солому та зберігати  інші матеріали;
  • влаштовувати будьякі звалища;
  • розпалювати вогнища (спалювання  сміття, соломи, хмизу та інших  матеріалів);
  • саджати  дерева, крім кущів та саджанців з висотою  перспективного росту не більше двох метрів  та  випадків  створення плантацій  новорічних ялинок;
  • розташовувати автозаправні  станції або сховища  пальномастильних матеріалів;
  • влаштовувати спортивні  майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту, проводити  будьякі  заходи, пов’язані з великим  скупченням людей, не зайнятих виконанням дозволених у встановленому порядку робіт;
  • запускати  спортивні моделі літальних апаратів та повітряні змії;
  • відсипати грунт, влаштовувати водосховища, ставки  та інші водні споруди;
  • влаштовувати  зупинки  й стоянки усіх видів транспорту (крім залізничного) в охоронних зонах повітряних ліній  електропередачі напругою 330 кВ і вище.

На території Волинської області наявні ЛЕП 220,  330 кВ, по яких відбувається передача електричної енергії від Рівненської  атомної електростанції і які  входять в єдину  енергетичну  систему України.  Таким  чином, аварійне  відключення повітряних ліній електропередач може призвести до  нещасних  випадків із населенням, створення нещасних та  аварійних режимів роботи Рівненської АЕС  та  підстанції  220,  330 кВ  Волинського РЕЦ, виходу з ладу дорогого обладнання та  апаратури  релейного захисту  і, як  наслідок,  може стати причиною  порушення електропостачання Волинської області.