ІНФОРМУЄМО

Діючі правила в організації перевезення пасажирів

Транспортне сполучення та пасажирські перевезення – одне із найважливіших питань не лише мешканців Підгайцівської територіальної громади, а й усіх жителів нашого краю, яке регулюються законодавчими та нормативними документами.

Відповідно до  ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських рад належать повноваження в галузі транспорту. Також український законодавець у ст. 7 Закону України «Про автомобільний транспорт» наділив повноваженнями виконавчий орган місцевого самоврядування організовувати пасажирські перевезення в межах «що не виходять за межі території однієї територіальної  громади». А от приміські маршрути (наприклад: Луцьк - Крупа, Луцьк – Лище, Забороль – Підгайці та ін.) та координація по організації перевезення – належить виконавчій гілці владі – обласній державній адміністрації.

В рамках децентралізаційних процесів та нового адміністративно-територіального устрою, 7 вересня 2021 року були внесені зміни до згаданого Закону  щодо врегулювання правил організації пасажирських перевезень. Але остаточну редакцію прийнятого законопроекту № 4376-1 ще на стадії підписання.

Отже, на сьогодні сільська рада може звертатись до обласної державної адміністрації із проханням відкрити чи закрити автобусний маршрут, оголосити конкурс на пасажирські перевезення уже існуючих маршрутів (наприклад: оголосити конкурс на маршрут Луцьк – Підгайці (150)).

Редакція статті 7 Закону України «Про автомобільний транспорт», яким керуються органи влади України при організації пасажирських перевезень:

«Стаття 7. Організація пасажирських перевезень органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування

Забезпечення організації пасажирських перевезень покладається:

на міських, приміських і міжміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території однієї територіальної  громади, - на виконавчий орган ради, що представляє інтереси відповідної територіальної громади;

на міжміських і приміських автобусних маршрутах загального користування, що проходять територією двох або більше територіальних громад та не виходять за межі території Автономної Республіки Крим чи області, - на Раду міністрів Автономної Республіки Крим або обласні державні адміністрації;

на міжміських і приміських автобусних маршрутах загального користування, що виходять за межі території області (міжобласні маршрути), і міжнародних автобусних маршрутах загального користування - на центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту;

на автобусному маршруті загального користування прямого сполучення місто Київ - міжнародний аеропорт "Бориспіль" - на Київську міську державну адміністрацію.

{Стаття 7 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4715-VI від 17.05.2012; в редакції Законів № 5502-VI від 20.11.2012№ 1712-IX від 07.09.2021}.

УВАГА! НОВІ ЗМІНИ у правилах перевезень пасажирів!!

Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови №1236, які передбачають посилення правил для пасажирських перевезень у регіонах, де встановили «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епіднебезпеки.

З 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах із «жовтим», «помаранчевим» чи «червоним» рівнем епіднебезпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного із цих документів:

• документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини для регіонів «жовтого» рівня епідемічної небезпеки;
  • міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія);
  • негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.

Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення.

На сьогодні, відповідні правила не будуть застосовуватись до міських та внутрішньообласних перевезень.

Відповідальна особа за координацію розвитку інфраструктури

та транспортної мережі