ІНФОРМУЄМО

Діючі правила в організації перевезення пасажирів

Транспортне сполучення та пасажирські перевезення – одне із найважливіших питань не лише мешканців Підгайцівської територіальної громади, а й усіх жителів нашого краю, яке регулюються законодавчими та нормативними документами.

Відповідно до  ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських рад належать повноваження в галузі транспорту. Також український законодавець у ст. 7 Закону України «Про автомобільний транспорт» наділив повноваженнями виконавчий орган місцевого самоврядування організовувати пасажирські перевезення в межах «відповідного населеного пункту». А от приміські маршрути (наприклад: Луцьк - Крупа, Луцьк – Лище, Забороль – Підгайці та ін.) та координація по організації перевезення – належить виконавчій гілці владі – державній адміністрації.

В рамках децентралізаційних процесів та нового адміністративно-територіального устрою, 7 вересня 2021 року були внесені зміни до згаданого Закону  щодо врегулювання правил організації пасажирських перевезень. Але остаточну редакцію прийнятого законопроекту № 4376-1 ще на стадії підписання.

Отже, на сьогодні сільська рада може звертатись до обласної державної адміністрації із проханням відкрити чи закрити автобусний маршрут, оголосити конкурс на пасажирські перевезення уже існуючих маршрутів (наприклад: оголосити конкурс на маршрут Луцьк – Підгайці (150)).

Редакція статті 7 Закону України «Про автомобільний транспорт», яким керуються органи влади України при організації пасажирських перевезень:

«Стаття 7. Організація пасажирських перевезень органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування

Забезпечення організації пасажирських перевезень покладається:

на міжнародних автобусних маршрутах загального користування - на центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту;

на міжміських і приміських автобусних маршрутах загального користування, що виходять за межі території області (міжобласні маршрути), - на центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту;

на приміських і міжміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території Автономної Республіки Крим чи області (внутрішньообласні маршрути), - на Раду міністрів Автономної Республіки Крим або обласні державні адміністрації;

на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі району, - на районні державні адміністрації;

на автобусному маршруті загального користування прямого сполучення місто Київ - міжнародний аеропорт "Бориспіль" - на Київську міську державну адміністрацію;

на міських автобусних маршрутах загального користування - на виконавчий орган сільської, селищної, міської ради відповідного населеного пункту».

Відповідальна особа за координацію розвитку інфраструктури

та транспортної мережі