Пошук

ІНФОРМУЄМО

Фото без опису

Діючі правила в організації перевезення пасажирів

Транспортне сполучення та пасажирські перевезення – одне із найважливіших питань не лише мешканців Підгайцівської територіальної громади, а й усіх жителів нашого краю, яке регулюються законодавчими та нормативними документами.

Відповідно до  ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських рад належать повноваження в галузі транспорту. Також український законодавець у ст. 7 Закону України «Про автомобільний транспорт» наділив повноваженнями виконавчий орган місцевого самоврядування організовувати пасажирські перевезення в межах «що не виходять за межі території однієї територіальної  громади». А от приміські маршрути (наприклад: Луцьк - Крупа, Луцьк – Лище, Забороль – Підгайці та ін.) та координація по організації перевезення – належить виконавчій гілці владі – обласній державній адміністрації.

В рамках децентралізаційних процесів та нового адміністративно-територіального устрою, 7 вересня 2021 року були внесені зміни до згаданого Закону  щодо врегулювання правил організації пасажирських перевезень. Але остаточну редакцію прийнятого законопроекту № 4376-1 ще на стадії підписання.

Отже, на сьогодні сільська рада може звертатись до обласної державної адміністрації із проханням відкрити чи закрити автобусний маршрут, оголосити конкурс на пасажирські перевезення уже існуючих маршрутів (наприклад: оголосити конкурс на маршрут Луцьк – Підгайці (150)).

 

Редакція статті 7 Закону України «Про автомобільний транспорт», яким керуються органи влади України при організації пасажирських перевезень:

«Стаття 7. Організація пасажирських перевезень органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування

Забезпечення організації пасажирських перевезень покладається:

на міських, приміських і міжміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території однієї територіальної  громади, - на виконавчий орган ради, що представляє інтереси відповідної територіальної громади;

на міжміських і приміських автобусних маршрутах загального користування, що проходять територією двох або більше територіальних громад та не виходять за межі території Автономної Республіки Крим чи області, - на Раду міністрів Автономної Республіки Крим або обласні державні адміністрації;

на міжміських і приміських автобусних маршрутах загального користування, що виходять за межі території області (міжобласні маршрути), і міжнародних автобусних маршрутах загального користування - на центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту;

на автобусному маршруті загального користування прямого сполучення місто Київ - міжнародний аеропорт "Бориспіль" - на Київську міську державну адміністрацію.

{Стаття 7 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4715-VI від 17.05.2012; в редакції Законів № 5502-VI від 20.11.2012№ 1712-IX від 07.09.2021}.

 

УВАГА! НОВІ ЗМІНИ у правилах перевезень пасажирів!!

Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови №1236, які передбачають посилення правил для пасажирських перевезень у регіонах, де встановили «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епіднебезпеки.

З 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах із «жовтим», «помаранчевим» чи «червоним» рівнем епіднебезпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного із цих документів:

  • документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини для регіонів «жовтого» рівня епідемічної небезпеки;
  • міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія);
  • негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.

Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення.

 На сьогодні, відповідні правила не будуть застосовуватись до міських та внутрішньообласних перевезень.

https://www.kmu.gov.ua/news/uryad-zatverdiv-novi-pravila-pasazhirskih-perevezen-na-chas-karantinu

Відповідальна особа за координацію розвитку інфраструктури

та транспортної мережі

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних