Кліщі активні: як вберегтися від небезпечних хвороб?
Кліщі можуть становити загрозу протягом усього року, але саме навесні та восени спостерігається пік їхньої активності. За прогнозами, квітень та травень – період найвищого ризику. На Волині, зокрема, існує значна кількість територій, ензоотичних щодо кліщового вірусного енцефаліту та хвороби Лайма.
Будьте особливо уважні під час перебування на природі: у лісах, парках, на луках і навіть на власних подвір’ях!
Тривожна статистика: у 2024 році в Луцьку та Луцькому районі зафіксовано 12 випадків хвороби Лайма. Дослідження показали, що майже 28% кліщів, знятих з людей у Волинській області минулого року, були заражені збудником бореліозу.
У 2025 році вже виявлено борелії у кліщах, знятих з людей. Щороку до медичних закладів області звертаються близько тисячі осіб з приводу укусів кліщів, а за березень-квітень цього року у Луцьку та Луцькому районі вже зафіксоровано 118 таких звернень, серед яких 55 – дитячі. Кількість звернень зростає протягом останніх тижнів.
Хвороба Лайма може проявлятися почервонінням на місці укусу (схожим на мішень), головним болем, слабкістю та болем у тілі. Без лікування на ранній стадії вона може вражати шкіру, суглоби, серце, нервову систему та призвести до інвалідності.
Кліщовий енцефаліт є ще більш небезпечним, оскільки вражає центральну нервову систему, викликає гарячку, сильний головний біль, нудоту, проблеми зі сном, а у важких випадках може призвести до інвалідності або смерті.
Щоб дізнатися більше про те, як вберегтися від кліщів, що робити при укусі та коли необхідно звертатися до лікаря, перегляньте детальну інформацію на картинках у каруселі!