Безпритульні тварини. Чи є шлях розв’язання проблеми?

Дата: 05.06.2024 10:45

Кількість безпритульних тварин (собак) у населених пунктах громади з кожним роком збільшується.

У кожному селі можна зустріти собаку, яка бігає по території, а іноді й цілу зграю безпритульних тварин.

Трапляються випадки, що люди починають скаржитися, що собаки можуть бути агресивними і нападати.

Ця проблема турбує громадян, екологів, представників громадських організацій та захисників тварин.

Звертаємо увагу жителів громади, що регулювання чисельності безпритульних тварин є багатопрофільним завданням, що потребує залучення різних структур та організацій громади для її вирішення та планування на довгострокову перспективу.

З метою регулювання чисельності безпритульних тварин на території Підгайцівської територіальної громади на початку року було укладено договір з комунальним підприємством «Ласка».

На умовах договору, в громаді здійснюється вилов безпритульних тварин (собак), з подальшою стерилізацією, кліпсуванням та наступним поверненням.

Особлива увага звертається в першу чергу на вилов і стерилізацію бродячих самок для зменшення наступного розмноження популяції.

Забезпечення належних умов утримання домашніх тварин та поводження з ними, регулювання чисельності безпритульних тварин в громаді вимагає спільних зусиль господарів тварин, в першу чергу - відповідального ставлення до їх утримання та інших суб'єктів взаємодії з-поміж представників державних структур.

Адже, популяція безпритульних тварин поповнюється шляхом:

- розмноження безпритульних тварин;

- тварин, які мали власника, але були загублені, викинуті на вулицю тощо;

- безпритульних тварин, які мігрували з інших населених пунктів.

Задля припинення такої ситуації закликаємо мешканців громади відповідально ставитись до утримання своїх домашніх улюбленців, дотримуючись розділу 10 Правил благоустрою населених пунктів Підгайцівської сільської ради, затверджених рішенням сесії сільської ради № 17/9 від 02.06.2022 та Закону України «Про захист тварин від жорсткого поводження».

На думку європейців, головна причина, чому тварини опиняються на вулиці — безвідповідальність людей.

Тому в Європі підійшли до розв'язання проблеми безпритульних тварин, поклавши велику відповідальність на їх власників.

Усі тварини мають бути зареєстровані, з чіпами, де вказується усі дані про господаря тварини.

До того ж перш ніж завести тварину, потрібно заплатити за неї чималий податок.

Залежно від країни він складає від 130 до 150 євро.

Такі правила діють у Франції, Німеччині, Швеції, Норвегії, Британії, Нідерландах тощо. Наприклад, у Люксембурзі штрафи доходять до 227000 доларів, в Австрії — до 15000, а в Німеччині — до 25000 євро. А якщо ви викинете домашню тварину на вулицю, то заплатите штраф у 10000 євро.

Такий рівень відповідальності значно знижує кількість тих, хто хоче завести вдома тварину.

Тому, будьмо відповідальними до своїх домашніх улюбленців.

З рештою, кожен з нас може допомогти бездомним тваринам, взявши безпритульну тварину додому.

За словами експертів, такі тварини найвідданіші. Вони стануть добрими друзями на довгі роки.