ШУКАЄМО ПАТРОНАТНИХ ВИХОВАТЕЛІВ!

Дата: 13.05.2024 11:43

Не так давно в Україні з’явилась нова соціальна послуга – патронат над дитиною.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та соціально-психологічна реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Метою патронату є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати з батьками, законними представниками.

Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які мають досвід виховання дитини, відповідні житлові умови у своєму помешканні. Патронатним вихователем не може бути особа, зазначена у статті 212 Сімейного кодексу України.

Що для цього потрібно?

• зібрати та надати відповідний пакет документів, необхідний для кандидатів у патронатні вихователі;
  • пройти навчання, отримати довідку та рекомендації за результатами навчання за тренінговою Програмою підготовки сімей-кандидатів у патронатні вихователі.

У патронатну сім’ю влаштовуються діти виключно з однієї сім’ї! Одночасне влаштування дітей з різних сімей не допускається.

Чому ця послуга потрібна саме сьогодні?

Це дасть дитині: безпеку, догляд, виховання та реабілітацію в умовах сім’ї, підтримання спілкування з рідними, а в разі неможливості повернення до біологічної родини – пошук для дитини нової сім’ї.

Це дасть батькам дитини: можливість усунути складні життєві обставини, вирішити наявні проблеми, отримати професійний соціальний супровід, що загалом сприятиме підвищенню батьківського потенціалу та возз’єднання родини.

Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя встановлюється органом опіки та піклування і не може перевищувати трьох місяців. У разі наявності певних обставин, зазначений термін може бути продовжений органом опіки та піклування до шести місяців.

До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які потрапили в складні життєві обставини, а саме:

- новонароджені діти, залишені в пологовому будинку;

- підкинуті, знайдені, безпритульні діти;

- діти з сімей, в яких існує загроза їхньому життю і здоров’ю;

- діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;

- діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, безвісно відсутні.

Патронатний вихователь зобов’язаний:

1)  забезпечити дитину житлом, одягом, харчуванням тощо;

2) створити дитині умови для навчання, фізичного і духовного розвитку;

3) співпрацювати з батьками, іншими законними представниками дитини задля подолання складних життєвих обставин;

4) забезпечити надання чи доступ до послуг, визначених договором про патронат над дитиною;

5) сприяти контактам дитини з батьками, іншими законними представниками та родичами.

Все про патронат - у Порядку створення та діяльності сім’ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2021 року № 893.

Патронат над дитиною – швидка і вчасна допомога дитині та її родині в громаді.

Гарантовано:

- грошове забезпечення патронатному вихователю;

- кошти на утримання дитини (дітей) окрім власних;

- професійна підтримка фахівців різних галузей.

Оплата послуг патронатного вихователя та виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя здійснюється у розмірі:

- соціальна допомога становить 2,5 прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку на місяць, на дітей з інвалідністю – 3,5 прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку на місяць;

- грошове забезпечення для патронатних вихователів становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.

Якщо у Вас є бажання допомогти дитині, взявши її тимчасово до себе на виховання, за детальною консультацією звертайтесь до служби у справах дітей Підгайцівської сільської ради - Піскорська Аліна Святославівна (0669269299).