У Підгайцівській громаді вшанували ліквідаторів катастрофи на Чорнобильській АЕС

Дата: 26.04.2024 15:26

В 38-у річницю трагедії на Чорнобильській АЕС у Підгайцівській громаді вшанували ліквідаторів катастрофи.

У будинку культури села Піддубці КЗ "Центр культури, туризму молоді та спорту" Підгайцівської сільської ради організували тематичний захід "О Чорнобиль, колись квітучий рай, а сьогодні Богом забутий край".

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи.

Зі сцени лунали щемливі згадки про жахливі події 26 квітня 1986.

Аматорський колектив Піддубцівського БК розчулив присутніх танцювальною композицією, яку виконали артисти, зі свічками пам'яті у долонях.

Живі свідки подій на Чорнобильській АЕС: Купіч Василь, Бурець Олександр, Вітковський Василь, Гризін Юрій поділилися спогадами про важкі події катастрофи, зі сльозами на очах згадуючи своїх колег-ліквідаторів, яких вже немає серед живих.

Зі сцени до героїв-ліквідаторів та присутніх у залі гостей звернувся Підгайцівський сільський голова Юрій Семенюк:

"Ми сьогодні зібралися, щоб згадати подію, яка була давно. Я пам'ятаю цей день. Мені довелося бути в дорозі у відрядженні до Києва. Було так тихо, навіть пташки не співали цього дня, ніби відчуваючи лихо. Люди не усвідомлювали, що сталося. А тоді сталася велика біда. Ці хлопці, які тут стоять зараз, та ті, багатьох з яких вже немає серед живих зробили все, що могли. Вони віддали свої життя, здоров'я, позаяк нині віддають на фронті наші Герої-захисники. На жаль, мало лишилося ліквідаторів, багатьох з них немає вже багато років. Ці Герої тоді спасли Україну і весь світ, за що ми сьогодні щиро дякуємо. Зичимо всім ліквідаторам здоров'я і Перемоги України".

В підтримку всім 32 ліквідаторам громади виконавчий комітет Підгайцівської сільської ради виділив матеріальну допомогу.