Про дотримання вимог Правил охорони електричних мереж

Дата: 22.02.2024 11:32

Рівненський регіональний центр обслуговування мережі Західного територіального управління обслуговування мережі ПАТ НЕК “Укренерго”  звертає увагу жителів громади, землекористувачів та суб'єктів господарської діяльності громади, зокрема сіл Борохів, Веснянка, Вишнів, Гаразджа, Діброва, Звірів, Новокотів, Пальче, Підгайці, Піддубці, Романів, Струмівка на необхідності недопущення порушень вимог законодавчих та нормативних документів щодо охорони електричних мереж.

Це важливо для збереження життя і здоров'я населення, працівників та запобігання аваріям.

Відповідно до статті 22 Закону України від 09.07.2010 року №2480-VI “Про землі енергетики та правових режимів спеціальних зон енергетичних об’єктів” охоронні зони уздовж повітряних ліній електропередачі встановлюють у вигляді земельної ділянки і повітряного простору.

Згідно з Правилами охорони електронних мереж, які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2022 року № 1455, охорона зона становить:

– для ЛЕП 220 000 В (220 кВ) – 25 метрів,

– для ЛЕП 330 000 В (330 кВ) – 30 метрів.

У відповідності до статті 32 Закону та пункту 8 Правил, використання земель у спеціальних зонах об’єктів енергетики проводиться з певними обмеженнями.

Зокрема, забороняється виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їх пошкодження, а саме:

• перебувати стороннім особам  на  території  і  в  приміщеннях
    трансформаторних  підстанцій,  розподільних  пунктів  і пристроїв,
    відчиняти  двері  і  люки  цих  споруд,   здійснювати   самовільне переключення  електричних  апаратів  та  підмикання до електричних мереж;
  • будувати житлові, громадські та дачні будинки;
  • влаштовувати будь-які звалища;
  • складати добрива, корми, торф, солому, дрова, інші матеріали;      розпалювати вогнища;
  • розташовувати автозаправні    станції    або   інші   сховища
    пально-мастильних  матеріалів;
  • накидати на струмопровідні частини об'єктів електричних мереж
    і  наближати  до  них  сторонні  предмети,  підніматися  на  опори повітряних      ліній      електропередачі, електрообладнання трансформаторних підстанцій,  розподільних  пунктів  і  пристроїв, демонтувати їх елементи;саджати дерева та інші багаторічні насадження,крім випадків створення плантацій новорічних ялинок;
  • влаштовувати спортивні майданчики для ігор,  стадіони, ринки,
    зупинки   громадського   транспорту,  проводити  будь-які  заходи,пов'язані з  великим  скупченням  людей,  не  зайнятих  виконанням дозволених у встановленому порядку робіт;
  • запускати спортивні  моделі  літальних  апаратів,  повітряних
    зміїв;
  • здійснювати зупинки усіх видів транспорту (крім залізничного)
    в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі напругою 330 кВ
    і вище;
  • виконувати роботи   із   застосуванням   ударних  механізмів,
    скидати вантажі масою понад 5 тонн,  скидати і зливати їдкі і  ті, що  спричиняють корозію,  речовини,  пально-мастильні матеріали (в охоронних зонах підземних кабельних ліній електропередачі);
  • кидати якорі,  проходити  із  закинутими якорями,  ланцюгами,
    лотами,  волокушами  і  тралами  (в  охоронних   зонах підводних кабельних ліній електропередачі).

Звертаємо увагу населення, що при виявленні обірваного проводу ЛЕП, який лежить на землі, наближатися до нього ближче ніж 8 метрів - заборонено. Необхідно повідомити про обрив проводу аварійні служби, організувати повідомлення населення та нагляд по недопущенню наближення людей до місця, де лежить провід.

З метою збереження життя та здоров’я населення, запобігання відключення повітряних ліній електропередач, забезпечення безперебійного електропостачання Луцького району та області в цілому, населенню, землекористувачам та суб’єктам господарської діяльності необхідно чітко дотримуватись вимог вищезазначеного Закону, Правил та Кодексу цивільного захисту України та не допускати їх порушень.