Пріоритети місцевого бюджету відповідатимуть загальнодержавним: депутати затвердили бюджет на 2024 р

Дата: 22.12.2023 16:32

22 грудня під час чергової 35-ї сесії Підгайцівсьткої сільської ради було затверджено головний фінансовий документ громади на 2024 рік.

✔️Загалом бюджет громади є збалансованим у сумі 376,4 млн.

Левову частку доходів складають місцеві податки та збори, акцизний податок, неподаткові надходження, освітня субвенція.

У наступному бюджетному періоді пріоритети місцевого бюджету відповідатимуть загальнодержавним: ✔️зміцнення обороноздатності держави та безпеки громади, ✔️соціальний захист населення, ✔️підтримка військовослужбовців, ✔️забезпечення всіх сфер життєдіяльності громади (освіта, охорона здоров'я, культура і спорт, інші).

Цьогоріч на підтримку обороноздатності у місцевому бюджеті запланували понад 15,5 млн. грн, вказана сума буде направлена за затвердженими програмами оборонного спрямування, в тому числі на закупівлю дронів та інших необхідних засобів у відповідності до запитів військових.

Надалі вказана сума за підсумками 2024 року буде більшою, оскільки на потреби оборони спрямовуватимуть кошти за рахунок перевиконання бюджету та перерозподілу вільних залишків.

✅Для порівняння, у 2022 році на оборону спрямували 13,2 млн, у 2023 - 9,3 млн.грн.

✔️Наголошуємо на тому, що Підгайцівська сільська рада від початку повномасштабного вторгнення отримала військового ПДФО лише 1 млн.грн. у 2022 році. Тому всі витрати на оборону фінансуються за рахунок коштів платників податків.