У Підгайцівській громаді на базі Піддубцівської амбулаторії впроваджується програма «Універсально прогресивна модель домашніх візитів»

Дата: 27.11.2023 11:45

Пілотний проект Міністерство охорони здоров'я України спільно з UNICEF Ukraine має на меті створити нове бачення патронажів - персональних візитів медпрацівників у родини.

🫶Тож, сімейний лікар Піддубцівської амбулаторії Тимчук Ірина Григорівна та патронажна медсестра Якімчук Марія Миколаївна пройшли необхідні заняття та тренінги у профільних спеціалістів дитячого фонду UNICEF Ukraine, щоб здійснювати домашні відвідування до вагітних та родин з дітьми від народження до 3-х років🤰🤱.

На фото сімейний лікар Піддубцівської амбулаторії Тимчук Ірина Григорівна

Патронажна медсестра Якімчук Марія Миколаївна.

З метою впровадження пілотного проєкту, медиків забезпечили спеціальними патронатними сумками від іноземних партнерів, які містять: тонометр, отоскоп, ваги, планшет та все необхідне медичне приладдя.

"Домашні візити" передбачають зустрічі з родиною в її власному середовищі, що дає фахівцеві унікальну можливість розуміння потреб і прийняття правильних рішень у консультуванні, навчанні, попередженні факторів ризику.

Зі слів директорки Підгайцівського Центру первинної медико - санітарної допомоги "Ольги Гунько: " На тлі загального зниження народжуваності в Україні у зв'язку з труднощами, з якими стикнулись батьки під час війни, коли багато матерів лишилися з маленькими дітками сам на сам, медики, впроваджуючи універсально-прогресивну модель допоможуть їм зрозуміти, що вони не самі.

Патронажні послуги медичної сестри під наглядом кваліфікованого лікаря надаватимуть інформаційну підтримку, а у співпраці з дитячим фондом ЮНІСЕФ зможуть, також, забезпечити елементарними засобами гігієни та найнеобхіднішим.

Основна мета проєкту показати, що медик - це член сім'ї на якого ви можете розраховувати.

Особливо ця програма стосується діток від народження до 3-річного віку.

Важливо, також попередити затримки у розвитку мовлення, травматизм серед дитячого населення, фактори ризику, труднощі у догляді і вихованні малих дітей.

Сім'я з лікарем та патронажною медсестрою самі визначатимуть кількість необхідних візитів у родину.

Проєктом передбачено, також, відвідування мам з 34 тижня вагітності, підготовка до пологів, та післяпологовій супровід.

Підгайцівський ЦПМСД Підгайцівської сільської ради