Виїзний семінар для вчителів природничої галузі ЗЗСО Підгайцівської громади проходив у Цуманській пущі

Дата: 26.10.2023 15:18

Семінари, тренінги і різні види навчання можуть бути не лише корисними й пізнавальними, а й дарувати море позитивних емоцій, чудовий настрій та психологічне розвантаження, - повідомили на сторінці Центру професійного розвитку педагогічних працівників Підгайцівської сільської ради.

Саме таким був виїзний семінар для учителів природничої галузі закладів загальної середньої освіти Підгайцівської сільської ради, які 24 жовтня відвідали Ківерцівський національний природний парк "Цуманська пуща".

Разом з Михайлом Доридором, провідним фахівцем з рекреації еколого – освітницького відділу Ківерцівського Національного парку та Дмитром Шульгачем, інспектором з охорони природо заповідного фонду парку, педагоги :

•  аналізували хімічний склад води з природного джерела на мальовничому узбережжі річки Путилівки в селі Грем`яче;
  • знайомилися з біорізноманіттям екологічної стежки «Горинські крутосхили», протяжністю понад 2 км.;
  • вивчали розбіжності між каоліном і крейдою;
  • спостерігали за процесами симбіозу та інтродукції ;
  • досліджували інвазійні види рослин;
  • вчилися розрізняти дуб червоний (інвазійний вид) від дуба черещатого;
  • споглядали разючий контраст ландшафтів – один берег Горині дуже високий і стрімкий - височина, а протилежний – низький, утворений мільйони років тому льодовиком - це і є Полісся;
  • шукали лікувальний гриб чагу, з якого виготовляють мазі й креми;
  • спостерігали за птахами в урочищі Мочулки
  • слухали про червонокнижного птаха лелеку чорного.

Фото без описуФото без опису

"А ще, просто насолоджувалися чудовим осіннім днем, природою та спілкуванням з колегами! Ну і як же без історії - із задоволенням відвідали засекречений з часів радянщини схрон, музей - садибу Галини Міндер у Звірові, а по дорозі додому заїхали до закинутого маєтку князів Чорторийських у Клевані. Прекрасне – поруч! Тому, досліджуймо, вивчаймо рідний край!", - повідомила директорка Центру Світлана Зінкевич.