Пошук

Відбулась презентація проєкту «Нового будівництва полігону ТПВ" у Підгайцівській громаді

Дата: 05.10.2023 20:44
Кількість переглядів: 678

Екологи, представники бізнесу Волині та інших регіонів зустрілися з керівництвом, проєктантами, австрійським партнером Підгайцівської громади під час презентації проєкту "Нового будівництва полігону ТПВ у с.Пальче, Волинської області" .

Фото без опису

5 жовтня в залі засідань Підгайцівської сільської ради директор компаній ГІГАДЖОУЛЬ та РЕСАЙКЛІНГ ПАРК Крістіан Чернер, автрійський партнер та інвестор Підгайцівської громади, презентував сучасну систему поводження з відходами та управління ресурсами, яка успішно впроваджується ним понад 40 років у Австрії, Чехії, Німеччині, Словаччині, Угорщині, Азербайджані, Єгипті, Туреччині та Україні.

Фото без описуФото без опису

Розробкою проєкту сучасного про екологічного комплексу з перероблення сміття є компанія "Центр ЛТД", яка спеціалізується на наданні високоякісних послуг проєктування і консалтингу в галузі інженерії довкілля вже багато років.

Фото без опису

Її директор Олег Бота презентував проєкт з будівництва сучасного комплексу з переробки та утилізації ТПВ у Підгайцівській громаді. За замовленням інвестора та задумом проєктанта, комплекс складатиметься не лише з полігону, а й ряду лабораторій, які контролюватимуть склад ґрунту, води, повітря, передбачено споруду ліній переробки, адмінприміщення, де буде такий собі «кабінет для навчання» дітей та підлітків із поводження з твердими відходами.

Фото без опису

Пану Олегу вдалося переконати всіх присутніх у безпечності такого будівництва, адже і він і його компанія є про екологічними й всіляко борються за чистоту довкілля.

Фото без опису

У залі засідань були присутні Віталій Киричук, представник Волинської торгово-промислової палати, Олександр Тихий, начальник відділу поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами Державної екологічної інспекції у Волинській області, представники бізнесу Волині та Рівного.

Фото без описуФото без опису

"Третій рік поспіль триває процес впровадження вказаного проєкту в Підгайцівській громаді, ми мали нагоду поїхати до Австрії, де на власні очі побачити, наскільки ефективно і сучасно працює система правильного поводження з відходами за кордоном, коли в центрі міста стоїть завод і поруч зелена зона, парки відпочинку, немає ні запахів, ні бруду. До цього ми всі ідемо. Сучасна екологічна політика та зміни законодавчої бази в Україні зобов'язують і виробників і споживачів і територіальні громади змінювати застарілі підходи в управлінні відходами на нові, більш сучасні, направлені на роздільний збір, сортування ТПВ, відповідну переробку та ресайклінг", - зазначив Підгайцівській сільський голова Юрій Семенюк.

Фото без опису

Концепція проєкту, його технологічні рішення зі слів проєктанта та інвестора враховують всі нові сучасні розробки у сфері будівництва таких об'єктів, що у режимі 24/7 передбачає контроль за відсутністю будь-якого негативного впливу на екологію, адже на території працюватимуть лабораторії й жодні шкідливі речовини не будуть потрапляти у ґрунтові води, в тому числі з відходів не буде утворюватися фільтрат. Тобто, в цілому, проєкт, який впроваджується є про екологічним.

Фото без опису

Крістіан Чернер розповів, що: "Не дивлячись на війну, ми продовжували працювати над реалізацією проєкту, дотриманням всіх необхідних процедур, вже з жовтня місяця піде орендна плата до місцевого бюджету, а моя мета - у березні 2024 року розпочати будівництво і через 6 місяців запустити роботу полігону."

Фото без опису

Під час презентації, присутні наголошували на тому, що ситуація в Україні з відходами плачевна, адже близько 7 тисяч несанкціонованих сміттєзвалищ вимагають невідкладних дій щодо їх рекультивації. Такий стан справ для розвинених країн був характерним ще 35 років тому. Процес правильного поводження з відходами є невідворотнім для України й він іде у ногу з законодавчими змінами щодо розширення відповідальності товаровиробників у поводженні з тарою та упаковкою і для громад, які муситимуть мати полігони ТПВ.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних