Єдина інформаційна система соціальної сфери (ЄІССС) допоможе налагодити пряму електронну комунікація між людиною, що потребує допомоги та державою

Спеціаліст відділу соціального захисту населення Підгайцівської сільської ради Ірина Томчук, фахівець із соціальної роботи Оксана Патрай та начальник відділу  Катерина Голубович 16 травня пройшли навчання на базі державного підприємсва «Інформаційно - обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України».

Методисти центру розповіли як потрібно працювати у Єдиній інформаційній системі соціальної сфери (ЄІССС) в частині внесення та опрацювання Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг. 

ЄІССС призначена для накопичення, зберігання та автоматизованого оброблення інформації щодо соціального захисту населення. 

Система забезпечує можливість централізованого приймання та розгляду заяв про надання різних видів соціальної підтримки, їх призначення, нарахування та виплату. 

Держателем ЄІССС є Міністерство соціальної політики України.

Із впровадженням Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС) стара система, яка всі 30 років незалежності України змушувала людину для звернення по соціальну допомогу від держави збирати численні довідки, вистоювати у чергах, а потім місяцями очікувати на рішення, відійде в минуле. 

Людина подає заяву до виконавчого органу територіальної громади або до Центру надання адміністративних послуг, або на портал Дія – як кому зручніше. 

В результаті можна звернутись за допомогою, не виходячи з дому, та отримати її через декілька днів. 

Перевірка даних, визначення права на допомогу та формування виплатних документів відбувається в автоматичному режимі.

Таким чином, весь процес від подання заяви до отримання допомоги триває 1-2 дні, а замість 9-10 фахівців обробкою справи людини займаються лише 3 спеціалісти.