Всесвітній тиждень імунізації 2023: ЗСУ захищають нас від ворогів, а ми маємо захистити себе від хвороб

Дата: 28.04.2023 11:05

Здоров’я українців залишається найважливішим пріоритетом країни й дотримання Календаря щеплень відіграє в цьому ключову роль.

Сьогодні в умовах війни імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців — усіх разом і кожного зокрема, залежить від рівня охоплення щепленнями в країні.

Ніхто не повинен померти від хвороби, яку можна попередити вакциною. У нас ітак вистачає ворогів!

В Україні всі діти мають обов’язково отримати щеплення проти десяти захворювань:

•  туберкульозу,
  •  поліомієліту,
  •  дифтерії,
  •  кашлюка,
  •  правця,
  •  кору,
  •  гепатиту В,
  •  гемофільної інфекції,
  •  краснухи,
  •  епідемічного паротиту.

Ці вакцини безоплатні, їх закуповують державним коштом. Ви можете зробити їх в медичному закладі безоплатно.

Переривання планової вакцинації навіть на короткий період, підвищує ймовірність спалахів інфекцій і захворювань, які попереджає вакцинація.

В останні роки показники охоплення щепленнями в Україні не перевищували 80%. Відтак, ще в жовтні 2021 року в Україні зафіксували спалах поліомієліту, а в січні 2022 року виявили другий випадок захворювання. Тепер в країні зафіксовано і спалах кору.

Вакцинація — єдиний спосіб захиститися від потенційно смертельних недуг і можливість уникнути додаткових навантажень і на здоров’я громадян, і на систему охорони здоров’я загалом. Щороку вакцинація рятує 2–3 млн людей в усьому світі від небезпечних захворювань та щороку запобігає 1,5 млн летальних випадків унаслідок інфекційних хвороб.

Докладно: https://bit.ly/3N8634W

Центр громадського здоров’я України