Мешканка Липин зібрала колекцію з понад пів тисячі видів фіалок. ВІДЕО

Дата: 05.04.2023 15:00

Жителька села Липини Підгайцівської громади Наталія Шковелюк колекціонує фіалки. Нині в її колекції налічується пів тисячі видів цих квітів. Суспільному волинянка розповіла: захопилася фіалками вісім років тому. Колекція почалася з одного подарованого горщика фіалок.

Наталія Шковелюк каже: щороку селекціонери виводять нові фіалки, зараз існує орієнтовно десять тисяч сортів. Свою колекцію жінка планує розширювати.

Фіалки або ж сенполії поділяються на сорти за формою й кольором квітки, виглядом листя і способом розмноження, — розповідає колекціонерка.

За квітами, – говорить жінка, – доглядати не важко. Головне знати певні правила і дотримуватися їх. Зокрема, фіалкам потрібен правильний ґрунт, легкий субстрат, освітлення і вчасний полив, в міру просихання ґрунту.

Наталія Шковелюк каже, що догляд за фіалками простий. Фото: Суспільне Луцьк

Коли почалася повномасштабна війна, – каже жінка, – через тривожний стан майже два тижні нічого не могла робити, квіти ледь не загинули. Не опустити руки, – розповідає Наталія, – допоміг чоловік.

"Ти, каже, завтра будеш просто дуже сильно жаліти", – говорить колекціонерка.

Волинянка колекціонує фіалки: у жінки налічується пів тисячі квітів. Фото: Суспільне Луцьк

У дні поливу волинянка проводить поруч із фіалками до восьми годин. Що спростити процес використовує метод гніту: "При посадці ми беремо синтетичний шнур і просовуємо крізь отвори горщечка і вставляємо у горщик, саджаємо фіалочку. Фіалочка, вона сама через цей шнурочок п’є водички стільки, скільки їй потрібно".

У горщики Наталія вставляє шнур, щоб через нього поливати квітку. Суспільне Луцьк

Улюблений сорт Наталії – зеленоквіткові фіалки, або як їх ще називають "смарагдові".

Жінка каже: квіти допомагають їй віднайти гармонію та покращують настрій: "Яка би я втомлена не була, я відразу іду до квітів. Щось роблю, поливаю, фотографую, і тоді забуваю про свій поганий стан, якісь проблеми".