ВПО - великий приклад об'єднання. ВІДЕО

Дата: 27.03.2023 10:43

«Переміщення‎» – слово, яке ще з 2014 року набуло для українців нового сенсу. Втрата домівки, біль, страх невідомого. Кожен переселенець має чим доповнити цей перелік. За останні 11 місяців 5,9 млн людей знайшли прихисток в різних куточках країни. Місцеві мешканці приймають їх та допомагають, а історії ВПО про порятунок та пошук нового дому викликають ще більше співчуття.

Але деякі внутрішньо переміщені особи досі відчувають себе чужинцями.

Однією з причин є стигматизація – негативне стереотипне ставлення до людей, яких об’єднує певна ознака, на приклад - довідка ВПО. Стигматизація існувала ще з 2014 року, але зараз її масштаби, як і кількість ВПО, значно більші.

Цим відео БФ "Право на захист", які займаються захистом прав ВПО, біженців та осіб без громадянства звертаються до вимушених переселенців та приймаючих громад, щоб нагадати:

Речей, що спільні, рис, які схожі, у всіх нас значно більше! І лише взаємодопомога та підтримка допоможуть нам пережити ці важкі часи.

Бо ВПО, насправді, це #ВеликийПрикладОб'єднання.

Відео створене за фінансової підтримки HIAS та поширюється за фінансової підтримки UHF та ACTED.