У Будинку культури села Звірів для місцевих дітлахів та всіх охочих мешканців організували майстер клас "Лялька мотанка", який приурочили до Міжнародного дня ляльки і лялькарів, що відзначають 21 березня.

Провела заняття відома місцева майстриня Галина Міндер, власниця Звірівського музею Декоративного мистецтва.

Спільними зусиллями Галини, директорки будинку культури Лесі Бондар та бібліотекаря Людмили Гаврилюк зібрали необхідні матеріали: стрічки, клаптики тканини, поролон та нитки.

Лялька-мотанка, чи не єдина представниця світу іграшок, яка за традицією ніколи не має власного імені.

"В українській культурі лялька-мотанка (або вузликова лялька) - давній сакральний оберіг якому уже понад 5000 років. Адже ганчіркова лялька була не просто іграшкою. Вважалося, що вона захищала людину від неприємностей та лиха. Українські жінки передавали їх від матері до доньки у якості оберегу", - розповіла Людмила Гаврилюк.

У кожної майстрині лялька може мати свої особливості і найчастіше виступає символом родючості, достатку та оберегом на здоров'я, добро для родини, зазначила Галина Міндер.

Майструючи ляльки, дітлахи вкладали у виріб не лише свій талант та позитивні емоції, а й віру у Мир та Перемогу для рідної України.