Рятувальники закликають громадян дотримуватись правил пожежної безпеки під час користування пічним опаленням!

Дата: 07.03.2023 11:40

На території Луцького району в житловому секторі за осінньо-зимовий період виникло 33 пожежі, які призвели до травмування 4 людей і до загибелі 4 людей, з них 1 людина загинула і 2 травмувалися в наслідок розпалу печі легкозаймистими рідинами.

ТОМУ, ЩОБ УНИКНУТИ ЛИХА, НЕОБХІДНО ДОТРИМУВАТИСЯ ПРАВИЛ БЕЗПЕКИ:

- не використувати для розпалу печей легкозаймисті рідини;

- не допускати перегріву печей, слідкувати, щоб не було в стінах печей і димарів тріщин та своєчасно їх ремонтувати;

- на підлозі з горючих матеріалів перед топковими дверцятами необхідно прибити металевий лист розміром 50х70 см;

- забороняється приставляти ліжка або вішати на нагріті поверхні ковдри, сушити дрова, залишати прилади, що топляться, без нагляду, доручати слідкувати за розпалюванням печей дітям.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ - доручати роботу по влаштуванню чи ремонту печей необхідно спеціалісту, який повинен знати державні будівельні норми для приладів опалення, вентиляції.

Трусити сажу необхідно не менше трьох разів на рік, зокрема, і перед початком опалювального сезону.

Знайте, що саморобні і несправні електрообігрівачі також нерідко стають причиною пожеж. Тож, дотримуйтесь правил пожежної безпеки при користуванні приладами опалення.

При виникненні пожежі необхідно негайно викликати вогнеборців за номером 101, адже кожна хвилина має вирішальне значення! Пам'ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню!