Головна лікарка Підгайцівської громади - про головних руйнівників імунітету

Дата: 02.03.2023 14:32

2 березня - Всесвітній день імунітету. Тож скориставшись нагодою, ми поцікавились у директорки Підгайцівський ЦПМСД Підгайцівської сільської ради Ольги Ростиславівни Гунько як можна зміцнити імунітет, щоб завжди почуватись здоровими та бадьорими. Пропонуємо й вам кілька порад від головної сімейної лікарки Підгайцівської громади.

Головні руйнівники імунітету — стрес, недосип, шкідливі звички та неправильне харчування. Війна – важкий період, тому будьте особливо уважні до свого раціону.

Додайте такі продукти у своє меню, якщо є така змога:

• Риба жирних сортів: оселедець, скумбрія, лососеві (джерело омега-3 ПНЖК, фосфору).
  • Перемелені насіння льону і льняне масло (джерело клітковини,омега-3 ПНЖК, кальцію, цинку).
  • Пророщені зерна пшениці (джерело вітамінів B5, Е, С, D, Р, залізо, йоду ).
  • Каші з цільного зерна (джерело вітамінів B1-B12, E, кальцію, цинку)
  • Морські водорості (морська капуста) - природнє джерело йоду.
  • Ферментовані продукти: квашена капуста і натуральні йогурти (джерело пробіотиків, вітамінів B1-B12, K, C).
  • Смородина, журавлина та всі сині ягоди ( джерело вітамінів С, РР, Е, С, В1, В2)
  • Овочі (морква, перець, гарбуз і т.п.), фрукти (гранат, лимон , цитрусові) (джерело вітамінів C, каротину, фолієвої кислоти, мінеральних та пектинових речовин, ін.).
  • Мед натуральний - джерело вітамінів.

Кілька правил харчування:

Харчуйтесь різноманітно. Монодієти - шкідливі!

З кожного продукту організм отримує потрібні йому вітаміни та мінерали.

Не нехтуйте ферментованими продуктами. Вони багаті на пробіотики. Здоровий кишечник — сильний імунітет.

Додайте у свій раціон продукти з поліненасиченими жирними кислотами Омега-3. Це жирні сорти морської риби, насіння льону та соняшника , гарбуза, , кунжут, оливкова олія.

Їжте продукти, багаті антиоксидантами (ягоди, фрукти, сухофрукти, овочі, зелень, бобові, морепродукти, спеції), фреші.

Зменшіть вживання цукру і цукровмісних продуктів, продуктів, що містять трансжири. Їх надлишок сильно пригнічує імунітет.

Не зловживайте алкоголем. Ні, він не вбиває вірус. Він знижує захисні властивості організму та є депресантом.

Також для зміцнення імунітету рекомендуємо систематично займатись спортом. Він позитивно впливає на захисні властивості організму.

Важливо дотримуватись режиму дня та режиму тренувань.

Старайтесь дотримуватись звичного режиму. Не засиджуйтесь за переглядом ТВ і лягайте спати до 22.00. Для вироблення мелатоніну щільно закривайте вікна шторами на ніч. Перед сном провітрюйте спальню. За 2 години до сну не користуйтесь смартфоном.

Для формування імунітету від вакцинкерованих інфекцій - вакцинація .

Вакцина не знижує імунітет, навіть короткочасно. Вакцинація - модифікує, перебудовує імунну систему, тобто формує захист від певних хвороб.

Будьте здорові!