Енергетики просять дотримуватись нових правил охорони електричних мереж. ДЕТАЛІ

Дата: 28.02.2023 15:05

Енергетики звертають увагу на дотримання нових правил охорони електричних мереж, затверджених Кабміном 27 грудня 2022 року

• Власникам і користувачам земельних ділянок, фізичним та юридичним особам у межах спеціальних зон об’єктів енергетики без письмової згоди підприємств  енергетики, у віданні яких перебувають ці мережі, а також без присутності їх представника, забороняється виконувати земляні, будівельні та інші роботи, що можуть призвести до порушення функціонування об’єктів електричних мереж.
  • Електричні мережі підлягають охороні з метою запобігати нещасним випадкам від впливу електричного струму.
  • У  Правилах встановлюються охоронні зони електричних мереж:
  1. уздовж повітряних ліній електропередачі – у вигляді земельної ділянки й повітряного простору обмежити вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів і в залежності від класу напруги відстань від крайнього проводу становить:

- 25 м для ЛЕП (220 кВ),

- 30 м – для ЛЕП (330кВ)

1. по периметру трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв на відстані 3 м від огорожі до споруди.

З метою захисту населення  від нещасних випадків забороняється виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їхнє пошкодження, а саме:

• накидати струмопровідні частини об’єктів електричних мереж і наближати до них  сторонні предмети, підійматися на опори повітряних ліній електропередачі, електрообладнання трансформаторних підстанцій, демонтувати їх елементи.
  • будувати житлові, громадські, дачні будівлі та інші споруди;
  • розміщати споруди іншого призначення на меншій відстані від елементів електричних мереж, ніж встановлено нормами;
  • складати добрива, корми, дрова, скиртувати солому та зберігати інші матеріали;
  • влаштовувати будь-які звалища;
  • розпалювати вогнища (спалювати сміття, соломи, хмизу, та інших матеріалів);
  • саджати дерева, крім кущів та саджанців з висотою перспективного росту не більше двох метрів та випадків створення плантацій новорічних ялинок;
  • розташовувати автозаправні станції або сховища пально-мастильних матеріалів;
  • влаштовувати спортивні майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту, проводити будь-які заходи, пов'язані зі скупченням людей, не зайнятих виконанням дозволених у встановленому порядку робіт;
  • запускати спортивні моделі літальних апаратів та повітряні змії;
  • відсипати ґрунт, влаштовувати водосховища, ставки та інші  водні споруди;
  • влаштовувати зупинки та стоянки усіх видів транспорту (крім залізничного) в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі напругою 330 кВ і вище.