Пошук

У Луцькій центральній районній лікарні відзвітували про результати роботи у 2022 році

Дата: 17.02.2023 08:00
Кількість переглядів: 428

Фото без описуЗа підсумками 2022 року кількість пацієнтів, які отримали медичну допомогу у Луцькій центральній районній лікарні Підгайцівської сільської ради збільшилась на 6, 4%, з 5815 пролікованих у 2021 році до  6187 пацієнтів  у 2022 році. 

Заклад працює цілодобово, без вихідних. Серед працівників лікарні – 46% - молодий персонал, це високо вмотивовані та кваліфіковані спеціалісти, які часто працюють понаднормово, тому отримують хороші доплати за виконану роботу.

Про це стало відомо під час звіту керівників підрозділів медзакладу 16 лютого 2023.

Зі слів головного лікаря Сергія Коновала, 2022 рік для медзакладу був роком лікаря. Навіть під час підбиття підсумків року вперше доповідав не головний лікар, а керівники структурних підрозділів, адже вони цьогоріч доклали чимало зусиль, аби заклад ефективно працював та справлявся із додатковим навантаженням, пов'язаним із воєнними діями. Завдяки ефективному менеджменту за три роки медзаклад збільшив бюджет лікарні у 3 рази. Завдяки цьому вдалося підвищити заробітні плати та інвестувати кошти у придбання обладнання та ремонти окремих відділень.

Фото без опису

Фото без опису

Для забезпечення  діяльності лікарні на 1 грудня 2022 року у Луцькій центральній районній лікарні працює 274 особи, з них – 81 – лікар, 104 фахівці з базовою неповною медичною освітою, 38 - молодшого медичного персоналу та 51 осіб – інший персонал. Середня заробітна плата керівників структурних підрозділів – 25 196 гривень, лікарів – 23 725 гривень, середнього медичного персоналу – 15 289 гривень, найнижчі показники середньої зарплати у молодшого медичного персоналу – 8698 гривень. Видатки на оплату праці з нарахуваннями у 2022 році збільшились трохи більше як на 20 мільйонів  гривень (+46,4%) у зв'язку з підвищенням посадових окладів та ростом мінімальної заробітної плати на рівні не менше 20 000 гривень лікарям  та не менше 13500 грн для посад молодших спеціалістів.

Сергій Коновал зазначає, що найвищі заробітні плати отримували цьогоріч у хірургії, через велике навантаження середня заробітна плата у лікарів була на рівні  48 тисяч гривень, у неврології – 36 тисяч, а у терапії – близько 30 000 гривень. Розмір заробітної плати залежав від особистого вкладу лікаря у роботу медичного закладу та кількості пацієнтів.

 На з весни 2022 року у лікарні функціонує два нових відділення: медичної реабілітації та шкірно-венерологічне. За рік до відділення медичної реабілітації було направлено та госпіталізовано 430 хворих, 87% з них мали ураження опорно-рухового апарату.

 У 2022 році зменшилась кількість пологів зі 182 випадків у 2021 році до 161 – у 2022 році. Тому у медзакладі планують припинити прийом пологів та сконцентрувати увагу на організації окремого гінекологічного відділення.

 У 2022 році введено в експлуатацію прибудову відділення екстреної невідкладної медичної допомоги, яка оснащена кардіомонітором, апаратом ШВЛ, дефібрилятором, кисневим концентратором, 2 централізованими кисневими точками, безперебійним живленням генератора. При відділенні працюють діагностичні кабінети.

Фото без опису

Фото без опису

Збільшилась ефективність виявлення раку, скринінг молочних залоз проведено 1185 жінкам, з  них у 10-ти виявлено рак. За рік обстежено 1034 особи на захворюваність ВІЛ/СНІД.

За 2022 рік лікарня витратила на придбання обладнання довгострокового користування майже 12 мільйонів гривень. За майже 3 мільйони від НСЗУ придали обладнання для реабілітаційного відділення, найвартісніші – 2 апарати штучної вентиляції легень, лор-комбайн, електронеймографічний комп'ютерний комплекс. За власні кошти – мініелектростанцію FORTE, за благодійні внески – 10 ноутбуків, коблатор, стаціонарний апарат для гемодіалізу, офтальмоскоп. Разом з тим заклад придбав систему зберігання  та постачання кисню, модем Starlink, пересувний рентгенівський апарат, відеобронхоскоп. Відремонтували кабінет флюорографії та будівлю зубопротезної лабораторії, реконструювали систему киснепостачання  та встановили модульну станцію, добудували  приймальний бокс для автомобілів екстреної медичної допомоги тощо.

Фото без опису

Цьогоріч у медичному закладі впроваджено чимало нових методик. Найбільше – у хірургічному відділенні. Тут збільшили кількість лапароскопічних операцій у складних випадках, що дозволило скоротити терміни одужання пацієнтів та  виписувати їх на 5-тий день після операції. У цьому році ввели методику пересадки шкіри за допомогою дерматома, почали проводити артроскопічні операції, ендоскопічне видалення поліпів зі шлунка та товстої кишки під в/в седатацією, ендоскопічне встановлення гастросономи, активніше застосовувалась відеобронхоскопія, ударно-хвильова терапія.

Фото без опису

Заступниця начальника управління охорони здоров'я Волинської ОДА Тетяна Трач високо оцінила потенціал медичного закладу та колективу, підкреслила, що медзаклад за ефективністю – лідер серед районних лікарень Волині. На її думку, заклад має хороший темп розвитку та швидко адаптується до нових викликів.

Заступник Підгайцівського сільського голови Валентин Приходько, як представник Підгайцівської сільської ради, на балансі якої лікарня діє останні півтора року, відзначив, що між владою та медзакладом налагоджена ефективна комунікація, є розуміння та підтримка депутатів сільської ради. Він побажав медикам витримки та успіхів у роботі.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних