У Підгайцівській громаді попрощались з 30-річним воїном та дияконом Миколою Матвієнком

Дата: 10.02.2023 10:42

У середу, 9 лютого 2023 року, мешканці Підгайцівської громади попрощалися із загиблим військовослужбовцем Миколою Матвієнком. Поховали Героя на сільському кладовищі села Гаразджа.

Упродовж всього маршруту з Луцька до Піддубців та Гаразджі, кортеж на колінах зустрічали місцеві мешканці – і дорослі, і діти, з прапорами та квітами, чекали на морозі, аби віддати останню шану 30-річному воїну, який мужньо боронив нашу землю у лавах Збройних Сил України.

Провести його в останній путь прийшло більше сотні мешканців Піддубцівського старостинського округу, старости та керівники Підгайцівської громади, священники та семінаристи.

Поховання військового здійснювалося за церковними традиціями, оскільки загиблий закінчив Волинську духовну семінарію та у 2015 році отримав чин диякона, деякий час був священником в одній із церков Володимирського району. Тож його хоронили, як священника, з усім почестями. Процесію супроводжував військовий оркестр та військовослужбовці добровольчого батальйону територіальної оборони «Підгайці».

Останнім часом Микола Матвієнко працював майстром на автоматизованій лінії заводу електроніки Кромберг і Шуберт у Луцьку. Був призваний на військову службу, відповідно до Указу Президента України" Про загальну мобілізацію" Луцьким ОТЦК та СП Волинської області, у листопаді 2022 року.

Захищаючи Батьківщину, Герой загинув 16 січня 2023 року в районі населеного пункту Білогорівка Луганської області. 31 січня тіло загиблого евакуювали з поля бою.

У нього лишилися дружина, син, батьки, брат та сестра. Прощались з Героєм традиційно – спільною молитвою, виконанням Державного Гімну України військовим оркестром під залпи почесної варти.