Орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно) нагороджено уродженця села Новокотів Підгайцівської громади Руслана Литвинюка

Дата: 18.01.2023 15:59

Указом Президента України орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно) нагороджено уродженця села Новокотів Підгайцівської громади Руслана Литвинюка, який у віці 51 року загинув під час виконання бойового завдання 20 травня 2022 року поблизу Бахмута на Донецькому напрямку.

Орден вручили доньці Героя.

Це була його друга ротація. У 2014 році він був мобілізований і півтора року воював у зоні АТО.

24 лютого 2022, коли розпочалась повномасштабна війна, він дочекався дружину з роботи, попрощався і вирушив боронити державу.

Руслан планував їхати на північ України, у місце дислокації танкової бригади, де служив раніше, але вона вже брала участь в активних боях, тому його направили у 14-ту бригаду.

Побратими розповіли, як ціною свого життя Руслан врятував їхні. Коли після обстрілу колони танків серйозні травми отримав їхній командир, Руслан вирішив лишитись з ним та дочекатись допомоги медиків. Хлопцям же наказав відійти на безпечну відстань.

За якийсь час гради знову обстріляли позиції. Ні командир, ні Руслан, не вижили…