Директор Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр Підгайцівської сільської ради Волинської області» прозвітував про роботу центру за 2022 рік під час засідання виконавчого комітету Підгайцівської сільської ради 10 січня.

Посадовець нагадав, що головними завданнями ІРЦ є своєчасне та якісне визначення в дітей особливих освітніх потреб та надання закладам освіти і батькам рекомендацій, які допоможуть здобувачам реалізувати право на освіту.

Реалізація права осіб з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти забезпечується шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки їх розвитку та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу фахівцями центру:

  • практичним психологом,
  • вчителем-логопедом,
  • вчителем-дефектологом,
  • вчителем-реабілітологом.

У центрі обладнані просторі кабінети, які сучасно оформлені, забезпечені якісним освітленням, оснащені дитячими і дорослими меблями, обладнанням для кабінету лікувальної фізкультури, корекційно-розвитковим обладнанням, дидактичним матеріалом, необхідним багатофункціональним обладнанням.

Оплата праці педагогічних працівників інклюзивно-ресурсного центру здійснюється з освітньої субвенції. Коштом місцевого бюджету Підгайцівської територіальної громади у 2022 році на потреби центру було спрямовано 149 109 грн.

Нагадаємо, що Інклюзивно-ресурсний центр обслуговує Підгайцівську та Боратинську територіальні громади, а утримання комунальної установи здійснюються з місцевого бюджету двох громад на умовах співфінансування відповідно до кількості дітей з особливими потребами, які проживають на території цих громад та користуються послугами центру.

Станом на 20 грудня 2022 року на обліку у центрі перебуває 252 дитини.

За звітний період фахівці центру провели 79 комплексних оцінок розвитку.

Відповідно до рекомендацій центру інклюзивне навчання у 2022-2023 навчальному році було організовано для 49 дітей у дев'яти ЗЗСО та трьох ЗДО Підгайцівської громади в 32 інклюзивних класах та 4 інклюзивних групах. Для трьох дітей з ООП в закладах освіти здійснюють педагогічний патронаж.

За 2022 рік 11 комплексних психолого-педагогічних оцінок розвитку було здійснено за місцем проживання (перебування) дітей, для чого використовується автомобіль спеціального призначення.

Юрій Туровський розповів, також, що значна увага в ІРЦ приділяється підвищенню професійного рівня фахівців та методичній допомозі педагогічним працівникам закладів освіти.

Інформація про діяльність комунальної установи висвітлюється на офіційному сайті та сторінці центру у мережі Фейсбук.

Детально зі Звітом про діяльність установи"ІРЦ Підгайцівської сільської ради Волинської області" у 2022 році можна ознайомитись за посиланням: https://rada.info/.../e96e228e384c7f71b93812514e14218c.pdf