Андріївські вечорниці: як у селі Веснянка Підгайцівської громади калиту кусали та традиції вшанували. ФОТО

Дата: 12.12.2022 19:00

Фото без описуОдну з найцікавіших давніх українських традицій - Андріївські вечорниці надвечір 12 грудня 2022 року відтворили у клубі села Веснянка працівники закладів культури Підгайцівської громади.

Жінки та чоловіки вбралися в український одяг, облаштували в клубі інтер'єр традиційної української хати з піччю, коцюбою, вишитими рушниками та іншими українськими атрибутами.

Адже, за традиціями наших предків, дівчата та хлопці сходилися до однієї хати ввечері 12-го грудня де жартували, оповідали цікаві історії та грали в різні ігри, співали, танцювали та ворожили..

Господині  зібралися заздалегідь, приготували святкову вечерю та зліпили вареників, якими пригощали гостей.

А ще, у цей вечір нагадали, як колись незаміжні дівчата ворожили на судженого на дровинках, питаючи ким він буде та переставляли черевики до порогу, щоб дізнатися, котра перша вийде заміж.

Фото без описуФото без опису

Всі разом зіграли у "Калиту". Великий корж із білого борошна витягли з печі, через дірку посередині протягнули червону нитку, за яку підвісили калиту до сволока посеред хати.

Фото без описуПан Калетинський - веселий, жартівливий парубок почергово запрошував "пана Коцюбинського" кусати калиту з коцюбою поміж ноги.

Метою такого традиційного українського дійства було нагадати, що ми українці, ми пам'ятаємо свою історію, свої традиції. Що ми любимо все українське, бережемо та передаємо з покоління в покоління все найкраще.