ВСЕУКРАЇНСЬКА КАМПАНІЯ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

Дата: 25.11.2022 12:52

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Загалом, 16-денний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

• 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, офіційно оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році;
  • 26 листопада – Всесвітній день інформації;
  • 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом;
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю;
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
  • 6 грудня – річниця Монреальскої різанини, коли у 1989 році 14 жінок-студенток було вбито через те, що вони були феміністками;
  • 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Сьогодні, 25 листопада - Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками.

Жінки по всьому світу стають жертвами зґвалтувань та зазнають побутового насилля, до того ж масштаби та істинна природа такого насильства нерідко приховані.

Тому, важливо здійснювати заходи з метою підвищення інформованості суспільства щодо цієї проблеми, щоб кожен з нас усвідомив, що насилля проти жінки – це не міф, а реальна проблема від якої потерпають українські жінки.

Надаємо інформацію про те, куди ж звернутися людині, яка стала жертвою або свідком домашнього насилля. Для отримання допомоги та консультацій можна зателефонувати до правоохоронних органів або в правозахисні організації.

Основні номери:

102 – Національна поліція України;
103 – швидка медична допомога;
15-47 – безкоштовна цілодобова «гаряча» лінія для жертв домашнього насильства;
116-123 (з мобільного) та 0 800 500-335 (зі стаціонарного) – безкоштовна національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства;
116-111 (з мобільного) та 0 800 500-225 (зі стаціонарного) – національна дитяча «гаряча» лінія
0 800 213-103 – цілодобова гаряча лінія безоплатної правової допомоги

+380667062263 - відповідальний працівник виконавчого комітету щодо координації заходів реагування на факти вчинення насильства, надання допомоги і захисту постраждалим особам Підгайцівської сільської ради - Наталія Матвіюк;

Поліцейські офіцери громади:

+380663308009 - Толстіхін Микола;
+380682867465 - Олександр Остапчук;
+380956725388 - Дмитро Гриб.