У Лищі розпочали ремонт даху протирадіаційного укриття для місцевого ліцею на 450 осіб. Разом з тим, запланували провести гідроізоляцію, утеплення стін та фундаменту будівлі, виправити минулі помилки, допущені при будівництві протирадіаційного укриття.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив заступник голови Підгайцівської сільської ради Валентин Приходько.

Якщо погода дозволить, роботи планують завершити до початку грудня. Наразі підрядники розкопують стіни та фундамент, звільнили будівлю від земельного покриву на даху. Після цього зачищатимуть стики між бетонними плитами, аби забити їх гідроізоляційною сумішшю, що не пропускатиме вологу.

Під час підготовчих робіт виявили, що радіаційне укриття, яке будувалося ще у 1975 році, не має анкеровки, тож під час ремонтних робіт будівельники мають виправити це, аби усі залізобетонні блоки були зв’язані між собою металевою арматурою. Це дозволить зміцнити конструкцію, укріпити стіни та стелю. Після цього усі поверхні вирівняють та підготують до гідроізоляції та утеплення. Біля фундаменту облаштують дренажну систему з водовідведенням, щоб уникнути майбутніх підтоплень. В укритті прокладуть нові повітропроводи з припливно-витяжною вентиляцією.

За інформацією Prozorrо, орієнтовна вартість робіт – 2 550 000 грн.  Ремонт відбувається коштом місцевого бюджету.