Понад 150 велолюбителів із Підгайцівської громади до Дня Прапора України подолали більше 50 кілометрів маршруту, який пролягав через села громади.

Велопробіг «Сила в єднанні», який тривав 5 годин, стартував цьогоріч із села Липини, де перші учасники урочисто підняли блакитно-жовтий стяг, заспівали Гімн України та колоною, у супроводі Поліцейських офіцерів Підгайцівської громади, медика та техпідтримки, рушили до Підгайцівської сільської ради.

Об’єднавшись із новими учасниками, велосипедисти заїхали спочатку у Лище, де, поповнивши свої ряди, виїхали у село Романів. Ця ділянка шляху була найважчою через дрібний дощ та гористу місцевість – частину шляху їхали на підйом. Тож зробили технічну зупинку у селі Верхівка, аби дочекатися усіх, хто відстав.

Інша частина шляху була легшою. Тим більше, що господині Романівського старостатинського округу приготували гостям канапки та бідон з  джерельною водою. Після Романова і Звірова – половина шляху була подолана, тож Вишнів та Борохів проїхали на одному диханні.

До слова, у Романові, на чолі із старостою Василем Грудіком, долучилися велолюбителі із села Хорлупи та Пальче – цього року маршрут вирішили скоротити, тож туди не заїжджали.

У Піддубцях зробили зупинку біля місцевого стадіону, де якраз тривав футбольний турнір в рамках Чемпіонату Луцького району на підтримку ЗСУ.

Після дружнього виконання «Ще не вмерла України, ні слава, ні воля», до якого долучились місцеві велосипедисти – учасники вийшли на фінішну пряму і рушили у Гаразджу до Волинського лісового селекційно-насіннєвого центру, де усіх чекав запашний куліш та інші пригощення.

До фінішу приїхало майже 100 велосипедистів. Підгайцівський сільський голова Юрій Семенюк урочисто закрив велопробіг «Сила в єднанні 2022» та зазначив, що заходи, у яких беруть участь одночасно представники усіх старостинських округів Підгайцівської громади – хороший приклад єднання громади.

Заступник Підгайцівського голови та натхненник цьогорічного велотуру Леонід Гроголь подякував усім за участь та додав, що мріє, аби наступний велопробіг у Підгайцівській громаді був ще масштабнішим та вже на честь Перемоги України у війні з рашистами.

Попри те, що організатори повідомляли учасників про можливість транспортування велосипедів та втомлених велогонщиків вантажним автобусом, з дистанції ніхто не зійшов - усі приїхали своїми колесами.