Підгайцівські лікарі розповіли як правильно харчувати дітей. 10 ПРАВИЛ

Дата: 27.07.2022 13:55

Дорослі самі в змозі подбати про своє здоров’я і харчування. А ось діти в цьому питанні цілком і повністю залежать від батьків.

Як правильно налагодити прийоми їжі та раціон у сім’ї, де підростають діти, поділились на сторінці Підгайцівський ЦПМСД Підгайцівської сільської ради.

Медики наголошують, що все частіше бачать дітей із розладами харчової поведінки. Все частіше для корекції цих розладів скеровують дітей до ерготерапевтів, психологів і, навіть - логопедів. Щоб уникнути серйозних проблем у майбутньому радять усім батькам пам'ятати 10 правил:

1. у віці 8-10 місяців дитина повинна отримувати їжу шматочками;
  2. прийом їжі найкраще організовувати за загальним столом разом з батьками та іншими членами сім'ї ;
  3. дитина повинна жити за режимом і вживати їжу в один і той же час;
  4. прийом їжі - що 3-3,5 години для отримання достатньої кількості енергії;
  5. яблуко чи банан не може бути повноцінним "перекусом";
  6. дитина 1-5 років повинна отримувати щодня 5 порцій овочів та фруктів, 5 порцій цільнозернових продуктів, 3 порції м'яса чи риби, 2 порції молочних продуктів (1 порція - кулачок дитини);
  7. солодощі не повинні бути винагородою за хороший апетит. Кращою винагородою буде іграшка чи спільно проведений час;
  8. багато солі та цукру - табу;
  9. не можна сварити дитину за вживання шкідливої їжі, якщо такою ж їжею ласує мама чи тато ;
  10. гаджетам не місце за обіднім столом.