Завідувачка Бібліотеками-філіями Підгайцівської громади Валентина Герлінська дала поради батькам, як мотивувати дітей більше читати.

Про це вона написала у мережі Фейсбук.

З її слів, книги — найбільш недооцінена технологія у світі і якщо ви навчитесь правильно оцінювати, вибирати та купувати літературу, читання допоможе вам виробити безцінні звички.

5 фактів про дитяче читання

  1. Діти, які відчувають інтерес до читання, розвиваються швидше за своїх однолітків, у них більш живий розум, краще розвинена пам'ять і інтелект.
  2. Дослідження показують, що 4-6 років - найсприятливіший вік для навчання дитини читанню. Після 6-7 років навчити читати складніше
  3. Читання книг вголос для малюків - запорука майбутньої книжкової любові. Дослідження доводять, що у тих, кому в дитинстві регулярно читали батьки, набагато більше шансів стати активним читачем пізніше.
  4.  Читання допомагає батькам зблизитися з дитиною і добре розвиває пам'ять малюка. Слухаючи казки, які читає мама, дитина запам'ятовує їх в подробицях, повторює улюблені фрази. Згодом, коли дитина сама вчиться читати, це допомагає їй додатково розвивати зорову пам'ять, зіставляючи знайомі рядки з книжковим текстом.
  5. Саме під час читання книг дитина вчиться розрізняти добро і зло, засвоює перші норми моралі, вчиться співчувати героям книги.