Якщо ви постраждали від домашнього насильства. АЛГОРИТМ ДІЙ

Дата: 06.07.2022 09:46

Домашнє насильство – це діяння фізичного, сексуального, психологічного, економічного характеру, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання, між родичами, між колишнім чи теперішнім подружжям, між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю. Стаття 1 Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству".

Статтею 126-1 Кримінального кодексу України домашнє насильство визначене, як умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи.

У Міністерстві соціальної політики України розроблено алгоритм дій у разі  вчинення домашнього насильства або насильства за ознакою статі.

Звертаємо увагу, що постраждалим  від вчинення домашнього насильства або насильства за ознакою статі мешканцям Підгайцівської громади необхідно телефонувати:

1. До поліції за номером 102 (цілодобово).
  2. До поліцейських офіцерів Підгайцівської громади: Толстіхін Микола  - 0663308009; Остапчук Олександр - 0682867465; Гриб Дмитро - 380956725388.
  3. До відділу соціального захисту населення Підгайцівської сільської ради за тел. - 0503788804.
  4. До Служби у справах дітей Підгайцівської сільської ради за тел. - 0667062263.

Не будьте байдужими! Якщо ви постраждали або стали свідками домашнього насильства, повідомте про це!