Дітей - переселенців Підгайцівської громади запросили у безкоштовний літній клуб

  • 230

10 днів абсолютного релаксу на території кінної ферми серед волинської природи проведуть підлітки, які разом з батьками знайшли тимчасовий прихисток у Підгайцівській громаді.

Дітей, які змушені були тікати від обстрілів та окупації на захід України, чекає антистресова програма, яку спеціально для учасників благодійного заїзду розробили у Громадській організації «СОТТОСОПРА», що позиціює себе, як територія гармонії, успішності, здоров’я, краси та грації.

Очільниця організації Наталія Петрук розповіла, що раніше вони влаштовували літній відпочинок для вихованців кінного клубу «Земля коней», зараз вирішили розпочати сезон першою групою дітей із числа внутрішньо переміщених осіб. Перший заїзд літнього клубу для учасників буде безоплатним, усі витрати на себе взяли організатори – ГО СОТТОСОПРА та ще дві громадські організації - Волинський Клуб Автомобільний та Асоціація захисту прав малого та середнього бізнесу «Бізнес-Волинь».

Для дітей розробили спеціальну програму, яка буде пропонувати альтернативні види активного та пасивного відпочинку, розваг – усе для того, аби діти вийшли зі стану стресу, набратися сил та енергії рухатися далі.

Кожен ранок буде розпочинатися легкою йогою просто неба, а у кінці дня дітей очікують вечірні шоу під час яких вони зможуть проявити себе. Упродовж дня учасники літнього клубу, під наглядом тренерів, доглядатимуть та контактуватимуть з кіньми, ходитимуть у походи, братимуть участь у театральній та караоке студії, якщо дозволить погода – розважатимуться  у басейні.

Пані Наталя каже, що якщо хтось захоче поспати довше, або замість активностей обере подивитись фільм, ніхто не буде заперечувати, оскільки основне завдання – привести дітей у стан «тиші», внутрішнього заспокоєння. Коні тут теж мають зіграти не останню роль, досвід спілкування з цими благородними тваринами – корисна розвантажувальна практика.

Заступник Підгайцівського голови Леонід Гроголь зазначив, що за 100 днів війни Підгайцівська громада прийняла на своїй території більше півтори тисячі внутрішніх переселенців. Аби допомогти справитися з емоціями та пережитим досвідом воєнного часу, в усіх старостинських округах громади, на базі освітніх закладів, почали діяти кризові центри психологічної допомоги для мешканців та гостей громади. Там проводять цікаві заняття, майстер-класи, використовують арттерапію та інші методики, що допомагають пережити травматичний досвід.

«Ми розуміємо, що найбільша потреба людей, які тікають від війни, не стільки у матеріальних речах, скільки є потреба проговорити свої емоції, отримати підтримку та розраду. Тож ми дуже вдячні організаторам літнього клубу, який діє на базі ГО «СОТОСОПРА», що запросили на безоплатний відпочинок дітей-переселенців із Підгайцівської громади. Сподіваємося, дітям сподобається і вони отримають багато нових вражень та позитивних емоцій», - підсумував посадовець.