Днями австрієць, директор ПП «ГІГАДЖОУЛЬ», Крістіан Чернер приїхав на Волинь, у Підгайці, аби особисто підтвердити наміри, які були задокументовані угодою щодо налагодження системи сортування та перероблення вторинної сировини на території Підгайцівської громади.

Ще у березні 2022 року на адресу сільської ради надійшов лист від пана Чернера, у якому він переконує,  що ПП «ГІГАДЖОУЛЬ» продовжить реалізовувати розпочатий проєкт щодо будівництва сміттєсортувального заводу після війни в Україні. Вже у квітні підприємство повідомило, що відновило підготовку проєктної документації та займається вишукувальною й дослідною частиною роботи.

Під час зустрічі із Підгайцівським сільським головою Юрієм Семенюком, його заступниками Леонідом Гроголем, Олександром Бляшуком та Валентином Приходьком австрієць заявив, що вірить в Україну настільки, що готовий інвестувати кошти у реалізацію проєкту і хоче бути одним з перших, хто братиме участь у розбудові післявоєнної України, а також у надважливій та добре знаній йому темі  - поводженні з твердими побутовими відходами.

Крістіан Чернер зазначив, що у зв’язку із воєнним станом, через внутрішню міграцію, кількість населення у Західній Україні збільшилась, тобто і кількість відходів, які продукуються, підтверджують актуальність проєкту, тобто надходження інвестицій продовжиться.

Представниця австрійського партнера у Західному регіоні Алла Гонтар поінформувала, що проєкт розробляється випереджаючи графік, оскільки не завантажені ні архітектурні бюро, ні інші компетентні органи. Наразі завершені вишукувальні, дослідні роботи щодо аналізу повітря, ґрунтових та стічних та глибинних вод, потічків - усього 17 пунктів по яких відбирають показники. 

Усі результати перевершили сподівання інвестора і навіть кращі, ніж очікували. За місяць проєкт має бути готовий. Єдині труднощі - не усі реєстри працюють повноцінно, тому затягується процес внесення до баз інформації, аби отримати необхідні дозволи.

Під час останньої зустрічі за участі Крістіана Чернера у Волинській обласній державні адміністрації, влада висловила підтримку інвестору та гарантувала сприяння у початку будівництва комплексу переробки та утилізації твердих побутових відходів.

Заступник Підгайцівського сільського голови Олександр Бляшук зазначив, що попри те, що Україна зараз в активній фазі війни з росією, проблема зі сміттям нікуди не зникла, навпаки - відходів збільшилося.

«Ми тішимося тим, що наш партнер готовий долучатися до відбудови України й щиро вірить у перемогу нашої держави. Цінуємо його позицію та працюємо над тим, щоб наблизити перемогу та завершення воєнних дій на території нашої країни», - підсумував посадовець.