«День музеїв найкраще відзначати у музеї», - вирішили у Центрі культури, туризму, молоді та спорту Підгайцівської сільської ради та запросили керівництво громади, працівників музеїв, закладів культури з усіх старостинських округів громади у садибу-музей Галини Міндер у селі Звірів.

Мисткиня розповідає, що Музей декоративного мистецтва з’явився не випадково. Спочатку вона колекціонувала цікаві автентичні та етнографічні речі, пізніше додалися власні роботи. Оскільки за освітою вона майстер декоративно-прикладного мистецтва, тож коли експонатів накопичилося багато, аби розмістити усі експонати – збудувала будинок. Тут вже понад 2 роки діє музей і завжди відкриті двері для мистецтвознавців та туристів.

В її руках коріння, зрізи дерев, переплетені гілки стають чудернацькими та дуже привабливими елементами декору.

В експозиції чимало власних виробів в стилі - коренепластика, предметів декору, прикрас з екоматеріалів та раритетних елементів українського одягу та предметів побуту.

Будинок пані Галини – витвір мистецтва. Тут і фасад розписаний традиційними візерунками, і двері різьблені з дерева, подвір’я із тином та гніздом лелеки. Усе для того, аби перейнятися українським духом, знайти відгук генетичної памяті українця.

 

Унікальні вишивки та мереживні картини, ляльки-мотанки, дерев'яні ангели, пташечки, підкови, стародавні скрині з вишитими рушниками та сорочками, речі побуту, які вона купувала, привозила на Волинь, аби поповнити свою етнографічну колекцію – від усього захоплює дух.

Користуючись нагодою, заступники Підгайцівського сільського голови Валентин Приходько, Леонід Гроголь та Олександр Бляшук відзначили дипломами з нагоди професійного свята працівників музейної справи Підгайцівської громади – директорку Звірівського музею прикладного мистецтва Галину Міндер, керівника музею в селі Хорлупи Віталія Протасюка, заступницю директора з навчально-виховної роботи Хорлупівської гімназії, засновницю музею у селі Хорлупи Мирославу Вовк.

Посадовці подякували  історикам, ентузіастам та мистецтвознавцям Підгайцівської громади за клопітку, але таку важливу справу –  продовження традицій, збереження історії рідного краю та внесок у розвиток культури Волині.

Валентин Приходько наголосив, що вони готові підтримувати та допомагати розвивати культурний та туристичний напрямок у громаді та зазначив, що наступного року варто виїзну нараду провести в Хорлупах, бо традицію Дня музеїв у громаді варто продовжувати.

До слова, знайти садибу  Галини Міндер у Звірові не складно, вона за 10 кілометрів від Луцька на трасі «Луцьк-Рівне», над дорогою є вказівник. Тут завжди чекають гостей.