Копію ліри часів Івана Мазепи виготовив відомий волинський реконструктор, мешканець Підгайцівської громади Віктор Іщук за кресленнями, які зняли з інструменту, що зберігається у Стокгольмському музеї.

"Хто б подумав, що цей дивний інструмент у моїх руках - колісна ліра – традиційний український інструмент, який прийшов до нас з Європи. Там їх використовували для супроводу танцювальних дійств, в Україні ж музики з лірами ходили від села до села, виконуючи роль новинарів, бо співали про те що бачили і чули", - повідомив на своїй сторінці у Фейсбук заступник Підгайцівського сільського голови Валентин Приходько.

Віктор з 1985 року мешкає у Підгайцях і понад 20 років займається реконструкцію предметів Середньовіччя, зокрема, музичних інструментів. Здібність до ремесел стрімко перетворила його на талановитого майстра із дуже широким спектром музичних інструментів різних: від простих сопілок і до складних колісних лір, арф та рідкісних інструментів різних народів - від Скандинавії і до Монголії.

Музичні інструменти Віктора Іщука є у колекції Ніно Катамадзе та Ніни Матвієнко. Він виготовив точну копію ліри на якій грав останній волинський лірник Іван Власюк.

Пишаємося нашими талановитими земляками! 

#ОбличчяПідгайцівськоїГромади