Пошук

У Підгайцівській громаді впорядкували ще одну історичну локацію. ФОТО

Дата: 12.05.2022 14:53
Кількість переглядів: 494

Коштом громади та мешканців села Струмівки впорядкували пам’ятний знак жертвам Другої світової війни.

Майже 80 років тому на хуторі Малі Підгайці, що поруч зі Струмівкою, німецькі солдати спалили живцем понад два десятки місцевих мешканців.

Такою була їхня розплата за підірваний танк із трьома окупантами. За одне життя німецького солдата – вони хотіли 10 життів місцевих. Тих, хто не встиг сховатись в схроні, або втекти у ліс за село, зігнали в одну клуню і запалили. Палало все село.

Про це заступнику Підгайцівського сільського голови Леоніду Гроголю розповіли родичі дружини, очевидці тих подій

Аби зберегти пам'ять про односельців, за кілька років після завершення війни родичі «замордованих і спалених гітлерівськими катами 21 душ, з них – 9 дітей» встановили пам’ятний хрест на якому досі зберігся викарбуваним цей напис.

Минулого року громадська активістка - Олена Колюбаєва озвучила на конкурсі проєктів «Бюджет участі 2021» ідею щодо впорядкування цієї історичної пам’ятки. Конкурсна комісія підтримала  і вже сьогодні навколо хреста – доріжки із бруківки та вказівник із основними відомостями, які вдалося зібрати та систематизувати за свідченнями очевидців Олені та її помічнику – вчителю історії Підгайцівського ліцею Василю Михайловичу Маркову.

Вчора комунальниками, встановили три вказівники, які допоможуть знайти історичну пам’ятку волинським туристам. Один вказівник вказує на поворот з центральної траси у напрямку «Підгайці - Крупа» на ґрунтову дорогу навпроти вулиці Східна у Підгайцях. Інший встановлений поблизу паркової зони у селі Струмівка.

Олена Колюбаєва розповіла, що в процесі реалізації проєкту вони опитали очевидців трагедії, провели дослідження архівних документів, зустрілися з істориками та врахували думки людей, які тією чи іншою мірою досліджували події 1943 року.

У межах пам'ятного знаку, який багато років перебував у занедбаному стані, здійснили благоустрій, встановили інформаційний стенд на якому розмістили детальну інформацію про трагедію та її жертв.

Вартість проєкту за програмою «Бюджет участі-2021» становить 57150 грн, з них51435 грн кошти місцевого бюджету та  ініціативної групи - 5715 грн.

У майбутньому ця пам’ятка може стати частиною велосипедного маршруту чи екологічної стежки, яким будуть користуватись як місцеві мешканці, так і жителі інших населених пунктів і туристи.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.