Як отримати грошову допомогу внутрішньо переміщеним особам

Дата: 01.04.2022 12:20

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) всередині України можуть отримати грошову підтримку від держави.

В якості допомоги встановлені такі виплати:

• 3000 гривень на кожну дитину або людину з інвалідністю;
  • 2000 гривень на кожну іншу особу.

Ці кошти можуть отримати  ВПО з тимчасово окупованих територій та з територій України, де ведуться бойові дії. Відповідно до розпорядження Кабміну №204 від 6 березня 2022 року та його доповненням № 213-р від 11 березня 2022 року, це мешканці Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей та міста Києва.

Щоб стати на облік ВПО, потрібно:

• Подати заяву. Це можна зробити у органах соціального захисту населення, в уповноваженої особи громади, у ЦНАПі або ж у додатку "Дія".
  • Отримати довідку про взяття на облік ВПО там, де подали заяву.
  • Отримати виплату на власний рахунок, вказаний у цій заяві.