Петрук Дарина, учениця 11 класу Липинського ліцею (керівник Людмила Мороз, вчителька біології) здобула 2 місце за підсумками обласного етапу та 3 місце на рівні України у Всеукраїнській трудовій акції «Турбота молоді тобі Україно!» за напрямком «Дослідницький марафон».  Мета проекту: дослідити вплив пасинкування пагонів помідора та позакореневого підживлення на врожайність.


Також дівчинка є призером  (II місце) обласного етапу Всеукраїнського конкурсу "Юний селекціонер і генетик" та нагороджена  дипломом Волинської обласної державної адміністрації (керівник Мороз Людмила).
 

Науковий керівник Дарини розповіла: «Ми брали участь в змаганнях обдарованих учнів, які мають досвід дослідницько-експериментальної діяльності в галузі селекції та генетики, і підготували науково-дослідницьку роботу на тему: "Використання фітопрепаратів як екологічно безпечних засобів боротьби з фітофторозом томатів". Мета дослідження -  визначили ефективність та рентабельність використання відварів на основі рослин для захисту помідорів від фітофтори».


В результаті дослідження було експериментально доведено, що обприскування рослини відварами чорнобривців, часнику та кропиви дводомної значно знижує поширення фітофтори та дає можливість отримати більший врожай, який буде екологічно чистий і не впливатиме негативно на здоров'я. Крім того, дослідники з'ясували, що такий метод боротьби із хворобою є економічно вигідним, оскільки не вимагає великих затрат.

Вітаємо з такими важливими досягненнями. Бажаємо натхнення та наполегливості, нових звершень та перемог!