160 кг вторсировини потрапили на сортувальну станцію за результатом першого етапу експерименту «Жовтий мішок»

  • 457

16 листопада 2021 року відбувся перший вивіз вторсировини, зібраної учасниками експерименту «Жовтий мішок», який проводить компанія ПП «Гігаджоуль/Ресайклінг Парк» на території Підгайцівської громади.


Участь в експерименті з роздільного збору упаковки беруть близько 150 домогосподарств з сіл громади -  Підгайці, Крупа, Липини.


Нагадаємо, що у «жовтий мішок» учасники експерименту збирають всю упаковку, крім скла.

За два тижні мешканцями було відібрано загалом 160 кг вторинної сировини, яку централізовано вивезли на сортувальну станцію.

Решту сміття забирали за звичним для людей графіком у інші дні КП при Підгайцівській сільській раді.  Через два тижні, коли мешканці зберуть другу частину вторсировини, буде здійснено її сортування та направлено на переробку.


Іноземний партнер Підгайцівської громади з Австрії Крістіан Чернер (компанія ПП «Гігаджоуль/Ресайклінг Парк»), координатор проєкту «Жовтий мішок» Алла Гонтар поспілкувалися з мешканцями, які брали участь в експерименті, розповіли про важливість проєкту для майбутнього розвитку громади, для екології та дали відповіді на всі питання, які виникли в ході експерименту.


Під час збору жовтих мішків у селі Крупа по вулиці Центральній, координаторів проєкту зустріла місцева 92 річна мешканка, в минулому директорка місцевої школи - Галина Данилівна Драбек, яка також бере участь в експерименті.

Вона розповіла, що це справа важлива і взяла ще мішків у Крістіана Чернера, щоб продовжити сортування. 
Впродовж 3 місяців у Підгайцівській громаді триватиме експеримент, який дозволить дослідити склад сухого сміття, що продукують мешканці громади та вплине на формування підходу щодо правильного поводження з твердими побутовими відходами в громаді.