Серед дітей та учнівської молоді закладів загальної середньої освіти Підгайцівської громади у жовтні 2021 року було проведено акцію з вивчення власного родоводу «Без сім’ї і свого роду – нема нації, народу». 
Школярі  двох вікових категорій 6 - 11 та 12 - 17 років здійснювали краєзнавчу, пошуково-дослідницьку роботу з вивчення власного родоводу. У творчих роботах дітлахи висвітлили події з минулого, які траплялися у їх сім’ях та розповіли цікаві історії з життя своїх предків, в тому числі, у боротьбі за незалежність Української держави.

У номінації «Родовід моєї родини у взаємозв?язку з історичними подіями минулого та сьогодення» перемогу здобули: 

  • Бєлов Павло, учень Піддубцівського ліцею Підгайцівської сільської ради за роботу «Звичайна родина з незвичайними життєвими історіями» (керівник- Бєлова Марія Анатоліївна);
  • Попик Злата, учениця Липинського ліцею Підгайцівської сільської ради за роботу «Мій родовід: від витоків до сьогодення» ( керівник – Якимчук Н.М.);
  • Левчук Христина, учениця Липинського ліцею Підгайцівської сільської ради за роботу «Родина Бондарчуків у контексті української історії» (керівник -Левчук О.С.);
  • Перванчук Маргарита, учениця Воротнівської гімназії Підгайцівської сільської ради за роботу Цікавими сторінками членів моєї родини» (керівник – Лисенко Олена Миколаївна).

У номінації «Персоналії моєї родини в історичних подіях в боротьбі за незалежність, утвердження та розбудові Української держави» відзначили Кобилянську Христину, ученицю Гаразджанської гімназії Підгайцівської сільської ради за роботу «Історія одного воїна УПА» (керівник – Слонюк А.А.).

Автори кращих робіт нагороджені грамотами та приймуть участь в обласному етапі конкурсу «Без сім’ї і свого роду – нема нації, народу».

Дякуємо школярам за старання, а їх наставникам за виховання в молоді поваги до духовних цінностей, звичаїв та традицій українського народу.