У Підгайцівському ліцеї діти зможуть займатися STEАM- освітою

  • 1024

Новий тренд в освітньому просторі України – вже у Підгайцівській громаді. Сучасний гурток робототехніки, який мотивує дітей до вивчення природничих наук (Science), технологій (Technology), технічної творчості (Engineering), мистецтва (Art) та математики (Mathematics), запрацював у найбільшій сільській школі Волині - Підгайцівському ліцеї.

Для його роботи за кошти місцевого бюджету придбали базові та ресурсні набори конструкторів  LEGO EDACATION MINDSTORM, вартість яких - 160 тисяч гривень.

Заступник Підгайцівського сільського голови Валентин Приходько розповів, що у навчальному закладі давно виношували ідею започаткувати гурток робототехніки. Оскільки спеціаліст, який може проводити заняття вже був, директорка ліцею, а за сумісництвом депутатка Підгайцівської сільської ради Лариса Ляшук, звернулася до бюджетної комісії Підгайцівської сільської ради, аби депутати виділили з місцевого бюджету кошти на купівлю конструкторів.

 

«Я щиро радий, що наші діти тепер матимуть додаткові умови для навчання та розвитку. Мабуть, ми перша державна школа на Волині, де діє безкоштовний гурток робототехніки. Міністерство освіти та науки України лише нещодавно рекомендувало освітнім закладам впроваджувати міжгалузеві інтегровані курси у навчальний процес, а ми вже почали це практикувати. Тішуся, що в нашій громаді таке активне та прогресивне педагогічне середовище», - наголосив посадовець.

 

Аби подивитися, як працюють гуртківці та поцікавитись їхніми враженнями та очікуваннями, ми навідалися у ліцей.

Чергове заняття гуртка «Робототехніки» добігає кінця, діти розкладають деталі конструкторів LEGO по коробках та цікавляться у керівника гуртка, вчителя інформатики Підгайцівського ліцею Михайла Миколайовича Ковальчука над якими задачами працюватимуть наступного разу.

«Будемо працювати з цим самим роботом, але даватимемо йому інші задачі – протестуємо датчик відстані та датчик повороту», - така інформація у дітей викладає здивування та захоплення.

Минуло лише третє заняття, а діти вже навчилися складати найпростіших роботів та програмувати деякі їхні дії. Ми застали результат півторагодинної роботи гуртківців, коли вони вже перевіряли правильність алгоритму - робот мав проїхати точно по заданій траєкторії із зупинками та поворотами у попередньо зазначених точках.

Помітно, що діти задоволені результатом. Тут на рівні працюють і хлопці, і дівчата.

«Робот – хороший стимул для розвитку мислення та креативу, адже є можливість запрограмувати його настільки, наскільки вистачить фантазії та знань. У наборах, які придбали для школи є: ультразвуковий датчик, який визначає відстань до об’єкта; датчик кольору, який розрізняє 7 кольорів; датчик дотику, який дозволяє роботу, впираючись у перешкоду, міняти траєкторію руху; є – героскоп, це датчик для поворотів, завдяки йому робот повертає з точністю на +-3 градуси.

Діти, які приходять вперше на гурток, швидко вчаться, адже можуть працювати в командах та обмінюються знаннями, один одного підтягують», - зазначає Михайло Ковальчук.

За його словами, робототехніка розвиває у дітей мислення та стимулює до вивчення шкільних предметів. Аби запрограмувати робота, потрібно мати базові знання, тому до гуртка залучають учнів від 7-го класу.

Дітям необхідні будуть математичні розрахунки, оскільки знаючи діаметр колеса, можна розрахувати як його запрограмувати саме на ту відстань, яку треба; завдання на поворот потребують знань, як програмувати кути, тобто тут теж треба математичні знання; є і елементи дизайну та творчість. У світі активно проводять змагання, коли діти самі придумують функціонал та дизайн робота, а виграє той, хто придумає оптимальний алгоритм.

Учень 9-В класу Підгайцівського ліцею Олександр Коширець захоплено працює за комп’ютером. Помітно, що він добре орієнтується у тому що робить. Розповідає, що раніше, аби займатися робототехнікою, їздив у приватну школу до Луцька. Коли дізнався, що аналогічний гурток відкрився у рідній школі, одразу приєднався до його роботи, бо це економить і час, і ресурси.

Керівник гуртка не на словах знає про ефективність STEAM – освіти. Його син – нині успішний IT-ішник, з ним охоче співпрацюють відомі компанії. Свого часу він теж займався робототехнікою.