Шість років Любов Козак із села Лище оббивала пороги різних установ з одним проханням – відновити меліоративний канал, який за 30 років замулився настільки, що став єдиним цілим з її городом. Кожна сильна злива викликала у родини розпач, адже врятувати городину, яка гнила просто у воді, фактично ніколи не вдавалось.

Директор Комунального підприємства при Підгайцівській сільській раді Михайло Котов розповів, що розв'язати проблему зі старими дренажними системами не так просто, для цього необхідно мати спеціалізовану техніку. Оренда екскаватора – дороговартісна послуга, за годину роботи подекуди просять 600 гривень, а для багатодітної родини це непід’ємна сума.

Тому новий екскаватор, який у цьому місяці придбали комунальники, направили на допомогу сім’ї Козак, де він пройшов свій перший «тест-драйв». Аби присадибну ділянку Козаків не підтоплювало, довелося оновити меліоративний канал та прокопати рів глибиною до 1,5 метра і довжиною понад 300 метрів - аж до самого ставка.

«Ми виконали свою роботу за кілька днів, меліоративний канал відновлений. Однак аби водовідвід дощової води запрацював правильно і вона потрапляла у викопаний для цього канал, потрібно розчистити трубу, яка проходить під проїжджою частиною.

На жаль, це дорога місцевого значення і виконувати роботи на цій ділянці ми не маємо права. Тому від імені Підгайцівської сільської ради підготували лист на Службу місцевих автомобільних шляхів Волинської області та повідомили про проблему. Сподіваємось до наступного дачного сезону проблему вирішать», - підсумував головний комунальник Підгайцівської громади.