Чи задумувались ми коли небудь над таким, здавалось би простим питанням: «Що таке відходи?». 

Переважна більшість людей згадує про сміття лише коли виникає необхідність, раз чи два на тиждень, винести кудись зі своєї оселі пакетик із сумнівним запахом. Його найчастіше ініціюють з тим, чого потрібно позбутись, щоб тримати свою рідну домівку у чистоті. І це природнє бажання, адже «Наш дім – наша фортеця». А що далі?

Ми обурюємось коли, гуляючи з дитиною, у період завершення городніх робіт в сільській місцевості відчуваємо запах їдкого диму, що виїдає очі та не дає дихнути на повні груди.

І нам не подобається коли, шукаючи місце для пікніку, у якійсь мальовничій місцині ми стикаємось з необхідністю спочатку усунути наслідки перебування тут наших попередників, які лишили після себе купу сміття….

Так, проблема накопичення сміття виникла не сьогодні і навіть не вчора, вона повсюди й ми не одні такі у цьому світі……

Отож, відходи утворюються з різних видів виробництва, це також: зношені вироби, залишки продуктів харчування, побутових речей, пакувальних матеріалів тощо..

І якщо немає роздільного збирання сміття, на полігони потрапляють харчові відходами, папір, скло і метал, залишки ліків, розбиті термометри і люмінесцентні лампи, тара із рештками отрутохімікатів, лаків і фарб, автопокришки та ін.

 

Та внаслідок цього, в атмосферу постійно потрапляють фільтрати з тіла звалищ, а також газоподібні продукти розпаду твердих побутових відходів (ТПВ): метан, аміак тощо (одна розбита люмінесцентна лампа середньої довжини викидає у повітря близько 50 м3 отруйної ртутної пари).

І що з цим всім робитим? Багато країн вже пройщли цей шлях та вирішили проблему накопичення сміття цивілізовано. І ми теж зможемо зробити це разом, адже "Сила в об"єднанні"!