Інклюзивно ресурсний центр Підгайцівської сільської ради у мистецькому грантовому проєкті Українського культурного Фонду

Дата: 13.09.2021 12:23

Днями КУ «Іінклюзивно-ресурсний центр Підгайцівської сільської ради» (далі Центр) відвідали спеціалісти корекційної роботи, які провели музичні заняття для дітей з особливими освітніми потребами. 17 дітей Центру взяли участь у майстер-класі з використання шумових музичних інструментів.

По закінченню заняття всі використовувані інструменти були подаровані Центру для здійснення подальшої корекційної роботи з дітьми.

Такі заходи реалізовуються в рамках проекту "Мистецтвоінструмент інклюзивного навчання для розвитку обдарованості та пізнавальної сфери у дітей з особливими освітніми потребами". Реалізовують проєкт Волинський і Донецький центри післядипломної освіти за підтримки Українського Культурного Фонду.

Довідково. Проєкт має на меті створення інклюзивних креативних просторів для дітей з особливими потребами та навчання педагогів ІРЦ Волинської та Донецької областей новим мистецьким прийомам для корекційної роботи, використовуючи різні види мистецтв - аудіо, візуальне, театральне, дизайнерське і т. д.

Директор  КУ «ІРЦ Підгайцівської сільської ради» Юрій Туровський повідомив, що проведені музичні заняття із використанням шумових музичних інструментів забезпечать поширення сучасних методів у соціокультурній реабілітації дітей.

Очільник Центру зазначив, що на таких заходах використовуються спеціально розроблені методики розвитку слухової уваги, фонематичного сприйняття, розрізнення мовних та немовних звуків; це, в свою чергу, формує в дітей естетичні відчуття, любов до музики.

«В рамках участі у даному проєкті, 4 працівники нашого Центру пройшли навчання для фахівців інклюзивно-ресурсних центрів за 4 кейсами: «Сцена для лялькового театру», «Ляльковий театр», «Коник-каталка», «Складання іграшки-конструктора з міні-цеглинок» із серії «країна замків та фортець».

Всі отримані навики будуть використовуватись для проведення корекційної роботи з дітьми», - повідомив Юрій Туровський. Для реалізації вказаної методики, Центру подарували все необхідне приладдя для лялькового театру, музичні інструменти, керамічний конструктор та інші ігрові матеріали.

#ІРЦ #інклюзивна_освіта #мистецький_простір

Український культурний фонд ВІППО https://www.facebook.com/vippo.lutsk.ua