Інформуємо про заходи профілактики у зв'язку із випадком туляримії

Дата: 30.07.2021 17:11

Шановні мешканці громади!

Управління гуманітарної політики райдержадміністрації повідомило про випадок захворювання на туляримію у с. Садів Луцького району.

Збудником туляримії є бактерія франсіселла або туляримійна паличка. Основне джерело інфекції - гризуни (ондатри, щурі, миші, зайці, ховрахи).  Деякі види комах розповсюджують патогенні мікроорганізми через укуси тварин.

Джерелом інфекції може бути вода, забруднена бактеріями. У виробничих умовах можливе зараження і через дихальну систему.

Важливі заходи профілактики:

• ліквідація природних осередків або зменшення їх ореалів;
  • гідромеліоративні роботи;
  •  удосконалення системи агротехнічних заходів;
  • знищення диких і регулювання кількості промислових гризунів;
  • забезпечення охорони джерел водопостачання, продовольчих складів, житлових приміщень від заселення гризунами.

Під час обмолоту зернових (де багато гризунів) потрібно користуватися захисними окулярами-консервами, масками.

Застосовувати також засоби захисту від укусів кліщів та інших комах (репеленти, захисний одяг).

Звертаємо вашу увагу, що у Луцькому районі зареєстровано 8 населених пунктів, ензоотичних по туляримії: с. Гірка Полонка, с. Садів, с. Воютин, с. Горзвин, с. Білостік.

Просимо вас вживати заходів щодо профілактики захворювання та боротьби з мишовидними  гризунами, уникайте укусів кровососних комах під час проведення сільськогосподарських робіт.