У стінах ЛНТУ 23 липня відбулась робоча зустріч представників Підгайцівськоі територіальноі громади та Луцького національного технічного університету. У ній взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи та партнерства ЛНТУ - Ковальчук Надія, начальник відділу проєктної діяльності ЛНТУ - Марчук Ольга, Представник іноземного партнера Підгайцівської громади з Австрії Крістіана Чернера (компанія ПП «Гігаджоуль/Ресайклінг Парк») щодо налагодження системи з переробки відходів в прикордонному регіоні - Гонтар Алла, фахівець з інформаційної політики Підгайцівської сільської ради - Киришун Леся.

Нагадаємо, що 5 квітня поточного року відбулось підписання угоди про співпрацю між ЛНТУ та Підгайцівською громадою за участю сільського голови Юрія Семенюка та ректора університету Ірини Вахович. Укладений меморандум передбачав співробітництво з метою залучення науково-педагогічного потенціалу університету до розвитку Підгайцівської ТГ, зокрема в освітній, науковій, проєктній діяльності.

Під час зустрічі представники Підгайцівської громади та вузу обговорили основні шляхи, етапи розробки спільного грантового проєкту місцевого розвитку, який буде стосуватися налагодження системи інформування, навчання та обміну досвідом для запровадження роздільного сортування сміття в прикордонному регіоні загалом та Підгайцівській громаді зокрема.

Алла Гонтар зазначила, що в процесі запровадження комплексного підходу до сміттєпереробки з залученням іноземного інвестора, важливу роль відіграє належним чином налагоджена система комунікації та інформування населення. Існують різні думки щодо впливу на екологію та здоров’я мешканців. Однак, європейський досвід свідчить про величезні переваги та позитивний вплив налагодження системи переробки відходів та роздільного сортування сміття на екологію та здоров’я людей.

Радіємо, що маємо таких партнерів для розвитку та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю у вказаному напрямку!