Увага! Шукаємо кандидатуру для включення у список суду присяжних

  • 995

Шановні мешканці громади. 

Хто бажає подати свою кандидатуру для включення у список суду присяжних,  просимо звертатися у сільську раду в с. Підгайці, вул. Шкільна 30 для написання заяви. При собі потрібно мати паспорт громадянина України.

Вимоги до особи: постійне проживання на території, на яку поширюється юрисдикція Луцького міськрайонного суду Волинської області, відповідає вимогам статті 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та дала згоду бути присяжним у відповідності до поданої заяви (далі Закону). Відповідно до частини 1 статті 65 вказаного Закону, присяжним може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території під юрисдикцією відповідного окружного суду.

Відповідно до частини 2 статті 65 Закону не включаються до списків присяжних громадяни:

  1. Визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;
  2. Які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного;
  3. Які мають незняту чти непогашену судимість;
  4. Народні депутати України, члени КМУ, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів, військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя;
  5. Особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;
  6. Громадяни, які досягли шістдесяти п’яти років;
  7. Особи, які не володіють державною мовою.

До списків присяжних дозволяється включати громадян, обраних народними засідателями.

Згідно частини 1 статті 68 Закону присяжним за час виконання ними обов’язків у суді виплачується винагорода, розрахована виходячи з посадового окладу судді місцевого суду з урахуванням фактично відпрацьованого часу в порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України. Присяжним відшкодовуються витрати на проїзд і наймання житла, а також виплачуються добові.