Пошук

Інформування щодо дотримання вимог охорони електричних мереж.

Дата: 05.03.2021 13:51
Кількість переглядів: 1045

 

Смотреть исходное изображение

З метою збереження життя та здоров’я населення, запобігання  відключення повітряних ліній електропередач, забезпечення безперебійного  електропостачання Волинської області на основі статті 34 Закону, пункту 13  Правил Волинського РЕЦ, інформуємо: 

 

У відповідності до статті 22 Закону України від 09 липня 2010 року  № 2480-VІ «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон  енергетичних об’єктів» (далі Закон) охоронні зони уздовж повітряних ліній  електропередачі встановлюються у вигляді земельної ділянки і повітряного  простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидва боки  ліній від крайніх проводів за умови не відхиленого їх положення на певній  відстані залежно від напруги ліній електропередач. 

Згідно Правил охорони електричних мереж (далі-Правила), які  затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 1997 року  № 209 охоронна зона становить: 

- для ЛЕП 220 000 В (220 кВ) - 25 метрів, 

- для ЛЕП 330 000 В (330 кВ) – 30 метрів. 

У відповідності до статті 32 Закону та пункту 8 Правил використання  земель у спеціальних зонах об’єктів енергетики проводиться з певними  обмеженнями. 

В результаті проведення оглядів персоналом Волинського РЕЦ у  попередні роки фіксувались випадки порушення охоронних зон повітряних  ліній електропередач (далі ЛЕП), а саме: 

1. Крадіжки металевих кутників з металевих опор магістральних ліній,  що призводить до послаблення конструкцій металевої опори та може призвести  до падіння опори та аварійного відключення повітряних ліній електропередач.  При цьому, наголошуємо на недопустимості прийому конструктивних  елементів повітряних ліній електропередач пунктами прийому металобрухту.

 

2. Масове спалювання сухої трави та очерету, що може призвести до  вимкнення ЛЕП від низової пожежі через іонізоване повітря. Також, небезпеку  пожеж становлять і необроблені поля із сухою травою, пожежонебезпечний  період наступає у березні-травні при масовому спалювані сухої трави та у  липні-серпні при дозріванні зернових культур. 

3. Самовільні забудови. 

4. Руйнування опор через наїзд великогабаритною  сільськогосподарською технікою. 

По території Волинської області проходять ЛЕП 220, 330 кВ через які  відбувається передача електричної енергії від Рівненської атомної  електростанції і, які входять в єдину енергетичну систему України. Таким  чином, аварійне відключення повітряних ліній електропередач може призвести  до нещасних випадків із населенням, створення нештатних та аварійних  режимів роботи Рівненської атомної електростанції та підстанцій 220, 330 кВ Волинського РЕЦ, виходу з ладу дорогого обладнання та апаратури релейного  захисту, і як наслідок, може стати причиною порушення електропостачання  Волинської області.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних