Ліквідатори Чорнобильської катастрофи: вони рятували світ

Дата: 14.12.2020 14:02

14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Чому саме цей день вибрано для вшановування ліквідаторів? Справа в тому, що 30 листопада 1986 року було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня було надруковано в ЗМІ повідомлення про те, що держкомісією прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.

Масштаби лиха та важкість наслідків Чорнобильської катастрофи стали найтяжчими в історії нашої планети.

Серед тих, хто ціною свого здоровя під великими дозами опромінення зупиняли невидимого, але дуже підступного ворога, є й мешканці нашої громади. Станом на 01.01.2020 на території Підгайцівської ОТГ зареєстровано 11 громадян зі статусом «Учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС» та член сім’ї загиблого ліквідатора.  Це, зокрема, Грушовець Дмитро Миколайович (с. Підгайці), Дарчик Микола Кузьмович (с. Підгайці), Вознюк Анатолій Леонідович (с. Підгайці), Матусевич Сергій Васильович (с. Підгайці), Юрин Леонід Володимирович (с. Підгайці), Шклярук Василь Степанович (с. Підгайці), Яслинський Володимир Миколайович (с. Крупа), Федчик Федір Петрович (с. Лище), Кішта Петро Тимофійович (с. Лище), Козін Володимир Юрійович (с. Лище), Грицюк Ірина Ярославівна (вдова ліквідатора, с. Воротнів), Семенюк Наталія Йосипівна (с. Новокотів).

Велика вдячність – ліквідаторам Чорнобильської катастрофи. Їхній героїзм врятував мільйони життів, врятував світ.