До уваги одержувачів житлових субсидій

Дата: 20.10.2020 09:24

У зв’язку з наближенням осінньо-зимового періоду 2020/21 року та з метою забезпечення його сталого проходження для отримувачів житлової субсидії, повідомляємо наступне.

Житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.) на день звернення за призначенням житлової субсидії.

В зв’язку з цим рекомендуємо отримувачам житлової субсидії, у разі наявної заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, погасити її або укласти договір реструктуризації заборгованості з надавачами житлово-комунальних послуг.

Для домогосподарств яким була призначена житлова субсидія на не опалювальний період і в яких не відбулося змін в складі сім’ї, членами сім’ї не було набуто право власності або здійснення покупки одноразово на суму, що перевищує 50 тис. грн., і в яких відсутня заборгованість з оплати за житло-комунальні послуги субсидія  на опалювальний період буде призначена автоматичним перерахунком.

З новою заявою та декларацією для призначення житлової субсидії потрібно звернутися, якщо:

• у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії і за інформацією ДПС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії;
  • або нарахований середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії;
  • та/або ними або за них не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (крім військовослужбовців, а також осіб, щодо яких наявна заборгованість роботодавця із виплати заробітної плати та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування);
  • у складі яких є внутрішньо переміщені особи;
  • у складі яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб;
  • якщо звертаються за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;
  • орендують житлове приміщення для проживання і звертаються за житловою субсидією на оплату житлово-комунальних послуг.

До розрахунку сукупного доходу сім’ї для осіб, яких звільнено з роботи у зв’язку з карантином під час призначення житлової субсидії буде враховуватися розмір допомоги по безробіттю замість заробітної плати, яку вони отримували за попереднім місцем роботи.